Bez bot s vizáží bezdomovkyně. Herecká exhvězda Geena Davisová šokovala vzhledem. Psychicky ji zničil rozvod, dítě měla skoro v 50 letech

Geena Davisová
Geena Davisová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 12. 2021

Některé filmové hvězdy doplácí na svou slávu a za roky úspěšné kariéry se nakonec dostanou na pomyslné dno. Prestižními cenami ověnčená herečka Geena Davisová (65) zakusila nejen to, jak chutná úspěch, ale i bolest a útrapy spojené s komplikovaným rozvodem s bývalým manželem Rezou Jarrahym (50), který se vlekl pět let. Paparazzi ji vyfotili v losangeleských ulicích a namísto ženy, která září jako démant, se jim naskytl smutný pohled na někoho, kdo připomínal tělo bez duše.

Bezpochyby patřila mezi hvězdy osmdesátých a devadesátých let – v době, kdy slavila jeden úspěch za druhým. Geena Davisová se objevila například v hlavní roli road movie Thelma a Louise po boku kolegyně Susan Sarandonové (75), v hororové komedii Beetlejuice z roku 1988 nebo byla obsazena společně s Dustinem Hoffmanem (84) do snímku Hrdina proti své vůli, zahrála si postavu televizní reportérky Gale Gayleová. Je nejen držitelkou Oscara, ale i Zlatého Glóbu a za své výkony byla mnohokrát také nominována v ženských hereckých kategoriích.

V rozhovoru pro magazín Vogue popsala, čím se jí okolí snažilo odradit od kariéry u filmu. "Byla jsem v oboru téměř 10 let, když jsem natáčela Thelmu a Louise. Začínala jsem v době, kdy Meryl Streepová, Glenn Closeová a Jessica Langeová získávaly každoročně nominaci za nějaký velkofilm. Zaslechla jsem tlachání o tom, že jakmile ženy v Hollywoodu dosáhnou čtyřicítky, už nenajdou práci a pomyslela jsem si: Fajn, to nebude pravda. Práce se Susan Sarandonovou mi změnila život, protože jsem nepoznala žádnou ženu jako je ona, která by řekla, co si myslí a vyjádřila, co chce. Byla jsem vychována v tom, že v životě je nejdůležitější být slušná a nedělat problémy," přiznala zcela otevřeně.

Slavná pětašedesátnice má za sebou čtyři manželství, z nichž ani jedno nevyšlo. Ale poslední s plastickým chirurgem Rezou Jarrahym, jenž trvalo 17 let, neskončilo vůbec dobře. Jeho průběh byl pro oba exmanžele velmi těžký a bolestivý, jejich vzájemné neshody už představovaly v jejich svazku nepřekonatelné problémy. Rozvod se vlekl dlouhých pět let, protože se nedokázali dohodnout na rozdělení majetku a péči o děti.

Bývalý pár má spolu tři potomky – nejstarší dceři Alizeh Keshvar je 19 let a dvojčata Kaiise Steven a Kian William oslavila v květnu sedmnáctiny. Představitelka filmové Thelmy Dickinsonové měla děti až v pozdějším věku, Alizeh přišla na svět v jejích 46 let, synové pak o dva roky později. "Vždycky jsem chtěla děti, ale nevím, co jsem dělala a na co jsem čekala tak dlouho. Pokud se nevydají po herecké dráze, pak jsem odvedla dobrou práci. Jsem si jistá, že mladí lidé to pochopili už dlouho předtím, než jsem se k tomu rozhodla já, ale v mém případě jsem se stala rodičem ve správný čas," vyjádřila se ke svým dětem a těhotenství v pozdním věku Geena Davisová, jak cituje deník The Sun.

Ve společnosti se už přestala ukazovat a naposledy se v červnu zúčastnila speciálního charitativního promítání kultovní klasiky Thelma a Louise u příležitosti 30. výročí od premiéry filmu. Americká ikona »osmdesátek« a »devadesátek« vyrazila na pochůzky do Los Angeles, ale její vzhled jen zdaleka připomínal hollywoodskou herečku, která bývala ozdobou červeného koberce. V šátku omotaném kolem hlavy, volných kalhotách a s bosými nohami byl na ni smutný pohled a bylo zjevné, že se na ní podepsal dlouholetý spor s exmanželem, který jí ubral životní sílu.

Rodačka z Warhamu v Massachusetts překonala v životě mnohé a jako matka ve zralém věku se snaží dopřát svým třem dětem vše, co jen jde. I když pro ni nastaly chvíle, kdy se mohla vzdát, neudělala to. A navíc po náročném rozvodu s otcem jejích potomků došlo letos v říjnu konečně ke smíru exmanželů, kteří si už oba vytrpěli kvůli vzájemným sporům dost.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.