Bez gólu se postoupit nedá, čeští střelci v šancích selhali. Sen o medaili se rozplynul už ve čtvrtfinále

Filip Pešán v diskuzi s hráči
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 6. 2021

Fotbalovým výsledkem 0:1 končí české sny o úspěchu na 85. MS v hokeji. Výběr trenéra Filipa Pešána nenašel za 60 minut recept na finskou obranu ani v jediném případě. Předpovědi expertů před turnajem, že tento výběr přiveze z Lotyšska cenný kov, se ukázaly jako mylné.

Vážnější šance na vstřelení gólů ve čtvrtfinále hokejového MS si český výběr schoval na samý závěr utkání, kdy zkoušel dotáhnout finský náskok při hře bez brankáře. Dominik Kubalík ve velké šanci trefil pouze finského brankáře a pak už přišla závěrečná siréna.

Finové po celé utkání byli rychlejší, dynamičtější a přesnější. Do závěrečných sekund držel české naděje nad vodou brankář Šimon Hrubec. Opory, které nechal trenér Filip Pešán v závěrečném utkání ve skupině odpočívat, působily unaveným dojmem.

O osudu čtvrtfinálového zápasu rozhodl ve 33. minutě Jere Innala, který se prosadil z dorážky. Finové pak zkušeně bránili a česká snaha byla jalová.

Čekání na medaile ze světového šampionátu se tak protáhne nejméně na deset let, i když letos experti předpovídali českému národnímu týmu úspěch. O cenné kovy si to rozdají Kanada, Německo, Finsko a výběr USA.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.