Bylo vidět, že na hokejkách máme pohodu. Jezdilo nám to, padalo to tam, první třetina rozhodla, zhodnotil Vladimír Růžička demolici Lotyšska

Hokejový trenér Vladimír Růžička
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 5. 2022

Český hokejový celek v duelu s Lotyšskem na MS ve Finsku zvládl naprosto senzačně první třetinu a o tom, na čí straně byl ve čtvrtek hokejový bůh, nemohlo být pochyb. Svěřenci finského kouče Kariho Jalonena (62) předvedli během první dvacetiminutovky pořádnou kanonádu a za stavu 5:0 na konci třetiny bylo o vítězi souboje zcela jasno. "Na střely první třetina byla 17:3, samozřejmě ta rozhodla," zdůraznil pro ŽivotvČesku.cz hrdina z Nagana a bývalý skvělý útočník i trenér Vladimír Růžička (58) s tím, že na hokejkách českého výběru byla vidět pohoda.

Po dvou prohraných zápasech na šampionátu ve Finsku se česká hokejová reprezentace utkala s houževnatým Lotyšskem, které hned od prvních vteřin hry poznalo, jak silná dokáže být česká jízda. Bylo jasné, že po neúspěchu se Švédskem a následně pohromou s Rakouskem, si bude chtít česká reprezentace gólově spravit chuť.

"Myslím si, že do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, hráli jsme velmi aktivně, Lotyše jsme k ničemu nepustili a důležité bylo, že se nám dařilo dávat góly. První třetinu jsme rozhodli 5:0 a bylo o všem jasno," zhodnotil utkání pro ŽivotvČesku.cz Vladimír Růžička.

Bostonský sniper David Pastrňák (25), od kterého se očekávalo, že svým příchodem oživí českou hru, probudil mužstvo z hlubokého spánku. Chvílemi to působilo, že jde o zcela jinou výpravu než tu, která dvakrát po sobě padla v předchozích zápasech. Sám »Pasta« před odchodem do kabin v čase 18:56 první části hry po skvělé přihrávce Davida Krejčího skóroval a už bylo všem jasné, že pokud by se Lotyšům podařilo náhodou srovnat výsledek, do hry by musela zasáhnout černá magie.

Podle Vladimíra Růžičky rozhodně příchod Davida Pastrňáka byl přínosem, ale dělat nějaké závěry zatím nelze. "Je to jeho první zápas, nedá se to takhle hodnotit. Určitě příchod Davida Pastrňáka je velké plus pro naše mužstvo, ale říkám, je to první zápas. Povedla se první třetina, která byla vynikající, pak ale zápas byl takový, že jsme si víceméně hlídali výsledek," uvedl pro ŽivotvČesku.cz bývalý vynikající útočník a v současnosti trenér extraligového Litvínova.

"Na střely první třetina byla 17:3, samozřejmě ta rozhodla, ale pak už to tak mimořádné nebylo, ale jak říkám, to už zápas byl rozhodnutý. Měli jsme tlak, hráči se tlačili do brány a důležité bylo, že nám to tam padalo. Jezdilo nám to a bylo vidět, že na hokejkách máme pohodu," dodal pro ŽivotvČesku.cz ve svém komentáři k zápasu české reprezentace s výběrem Lotyšska Vladimír Růžička. V pátek má reprezentace volno, v sobotu nastoupí proti Norsku.

Výsledek: ČR - Lotyšsko 5:1 (5:0, 0:0, 0:1)

Branky: 4:02 Zohorna (Hertl, Sklenička), 4:58 Červenka (Pastrňák, Krejčí), 6:41 Špaček (Flek), 16:30 Hertl (Zohorna, Blümel), 18:56 Pastrňák (Krejčí, Červenka) - 41:01 Kulda (Bukarts, Džerinš).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.