ČT odhalila scénář: Jiřina Bohdalová oslaví životní jubileum na Silvestra v televizi. Promluvila dcera Simona Stašová, ale i Lucie Bílá

Autor: Česká televize | Jiřina Bohdalová
Alžběta Staňková | Redaktorka
alzbeta.stankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 26. 12. 2021

Jiřina Bohdalová (90) patří na českých obrazovkách k naprostým legendám. Ve svém věku je stále vitální a nepřestává pracovat, což je jen jedna z věcí, které na ní diváci mají rádi. U příležitosti svých letošních kulatých narozenin, které oslavila 3. května, se rozhodla vystoupit v silvestrovské show České televize Největší flám. Ta se koná na její počest a připomene důležité milníky hereččiny kariéry. Kromě Jiřiny Bohdalové vystoupí také řada známých osobností, které k ní mají blízký vztah. "Silvestr s mojí mámou je oslava rodiny," uvedla ve vyjádření, které redakci ŽivotvČesku.cz poskytla Česká televize, hereččina dcera Simona Stašová (66).

Celý silvestrovský program bude obsahovat ukázky autorských vystoupení, hudební čísla a zábavné scénky. Dcera herečky, která svým povoláním nepadla daleko od stromu, Simona Stašová, se již podle svých slov slavnostního večera nemůže dočkat. "Silvestr s mou mámou je oslava rodiny. Je neuvěřitelné, že já ve svých téměř sedmašedesáti letech mám maminku i tatínka. Takže já jsem pořád dítě, a to je krásný pocit. Moc se těším na tu fantastickou společnost, která se Největšího flámu účastní. Věřím, že to bude krásný večer," uvedla v prohlášení, které pro ŽivotvČesku.cz zprostředkovala Česká televize.

Samou chválu na adresu Jiřiny Bohdalové pěli také její další přátelé a kolegové, například hudební skladatel Michael Kocáb (67). "S Jiřinou Bohdalovou jsme poměrně blízcí přátelé již třicet let. Scházíme se pravidelně při narozeninových oslavách a na chalupě. Mám ji rád jako herečku i kamarádku. Jsem hrdý i za ni za to, kolik radosti dokázala lidem přinést," řekl s tím, že Jiřinu pokládá za zcela mimořádnou osobnost, které si velmi váží.

Radost z toho, že se na projektu může podílet, měla také zpěvačka Lucie Bílá (55). "Teď jak je svět takový bolavý a vzhůru nohama, chytám se věcí, které vždy fungovaly a které mi dělaly radost. Silvestry, kdy jsme se potkávali s kolegy a kdy šlo opravdu o humor a písničky, to mi strašně chybí," uvedla s tím, že natáčení s Českou televizí a Jiřinou Bohdalovou je pro ni příjemným návratem v čase do doby, kdy se cítila dobře.

V průběhu večera se na scéně objeví také další zajímavé tváře, například Ondřej Ruml (40), Monika Absolonová (45), Milan Kňažko (76) nebo Helena Vondráčková (74). Ti všichni chtějí herečce, která se ve filmu objevila poprvé už jako šestiletá holčička v roce 1937, poblahopřát. Přestože by po celoživotní práci měla už dávno nárok užívat si důchodu, o odpočinku nechce ani slyšet. Naopak. Legenda českého filmového světa stále pracuje a v nadcházejícím roce se objeví třeba ve snímku Vánoční příběh, který má mít premiéru v listopadu.

Kyjev v noci ze soboty na neděli čelil dalším devastujícím ruským náletům. Město vyhlásilo...

Nextfoto
Jiřina Bohdalová s dcerou Simonou Stašovou
Foto: Nextfoto

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu