Darlene ze sitcomu Roseanne po 33 letech. Sara Gilbertová má 3 děti, manželku a je k nepoznání

Herečka Sara Gilbertová si zahrála v seriálu Roseanne ve 13 letech.
Herečka Sara Gilbertová si zahrála v seriálu Roseanne ve 13 letech.
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 15. 3. 2021

Někteří herci zůstávají v paměti televizních diváků v rolích, které je proslavily už v dětských letech. Sara Gilbertová (46) si za dobu svého působení ve filmovém světě zahrála hodně postav, ale ve třinácti letech byla obsazena do jedné z hlavních rolí Darlene Connorové v populárním sitcomu Roseanne. Od dob natáčení uběhla více jak tři desetiletí a sympatická tmavovláska už dávno není dítě, ale dospělá žena, která má také vlastní rodinu a otevřeně se přiznala k homosexualitě.

Rodačka ze Santa Monicy v Kalifornii začínala v menších komerčních reklamách. V pouhých šesti letech se rozhodla, že chce být herečkou poté, co viděla starší sourozence Melissu (56) a Jonathana (53) Gilbertovi – z prvního manželství matky, účinkovat v seriálu Malý dům na prérii (v originále Little House on the Prairie).

Ve 13 letech získala roli Darlene Connorové v úspěšném sitcomu Roseanne, který nastartoval její hereckou kariéru. Na place poznala také Johnnyho Galeckiho (45), který hrál jejího seriálového partnera Davida Healyho, ovšem jejich vzájemné sympatie se promítly i do reálného života a dvojice spolu začala chodit. Ale právě během tohoto vztahu si Sara uvědomila, že se jí líbí stejné pohlaví.

"Myslela jsem si, že je super roztomilý a byla jsem do něj naprosto zblázněná. Ale pak jsme spolu začali chodit a později jsem začala mít deprese. Po konci našeho vztahu jsem si začala s ženou o 18 let starší, která byla také mediálně známá. Po léta natáčení seriálu o tom nikdo kromě Johnnyho nevěděl a on mé tajemství udržel v tajnosti po celou dobu," uvedla Sara Gilbertová, jak cituje web Fame10.com. S bývalým partnerem se setkala také při natáčení populárního seriálu Teorie velkého třesku, kde si oba zahráli.

Americká herečka nechtěla kvůli popularitě a slávě opomenout vzdělání, které pro ni zůstávalo stejně důležité jako předtím. Proto producenti museli přizpůsobit plán natáčení jejímu rozvrhu a v roce 1997 Sara absolvovala s vyznamenáním na Yale v uměleckém oboru se zaměřením na fotografii. Svoji sexualitu nikdy nekomentovala a o osobním životě v médiích nemluvila. Ale bylo zřejmé, že je to jen otázka času, protože zájem o její osobu narůstal.

V roce 2001 začala chodit s televizní producentkou a spisovatelkou Allison Adlerovou (53) a prostřednictvím dárce spermatu Allison otěhotněla. V roce 2004 se jim narodil syn Levi Hank (16) a o tři roky později stejným způsobem přivítaly na svět dceru Sawyer Jane (13). Ale vztah lesbickému páru nevydržel a v roce 2011 se v přátelském duchu rozešel. Do života Sary vstoupila nová žena – skladatelka a zpěvačka Linda Perryová (55), bývalá členka skupiny 4 Non Blondes, se kterou se v dubnu 2013 zasnoubila, a necelý rok poté se vzaly. V únoru 2015 Sara porodila syna Emilia (6).

Herečku, která v 18 letech vydělávala víc, než by si teenager jejího věku vůbec mohl představi, po úspěchu sitcomu Roseanne obvinila hlavní představitelka Roseanne Barrová (68) za to, že stojí za zrušením nového pokračování televizního hitu, který chtěli producenti po letech znovu oživit. Barrová totiž na sociální síti zveřejnila rasistickou poznámku směřovanou k bývalé poradkyni Baracka Obamy, kterou si neodpustila Gilbertová okomentovat.

O 27 minut později po zveřejnění výkonný producent sitcomu Tom Werner uvedl, že s pokračováním Roseanne je konec. "Byl to pro mě obtížný proces. Nechtěl jsem, aby poslední série seriálu měla kyselou notu," vyjádřil se, jak uvedl Hollywood Reporter.

Sara Gilbertová se za dlouhé roky přirozeně změnila. Zkrátila dlouhé vlasy na vlnité mikádo a nosí výrazné ličení. I když už má seriálová Darlene z Roseanne nějaké ty vrásky, pořád to zůstává pohledná a sympatická žena, která po boku partnerky snad konečně našla štěstí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.