Do Česka dorazí jaro a výrazné oteplení. O víkendu budou teploty šplhat vysoko, říká meteoroložka

Počasí – Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz

Počasí v Česku přináší jedno překvapení za druhým. Buď je prosluněné jaro, nebo padá sníh a venkovní teploty klesají pod bod mrazu. Zatímco posledním dnům vládla zima, s blížícím se víkendem to bude vypadat o něco příznivěji. V platnosti nejsou ani žádné výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). "Mělo by se velmi výrazně oteplit. Studené severozápadní proudění se zítra změní na teplejší vzduch od jihozápadu," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz

Aprílové počasí bude pokračovat i nadále. Začal měsíc duben a teploty se mění jako na houpačce. Po závějích sněhu a mrazu, které přineslo vlhké a studené proudění, přijde o víkendu konečně výrazné oteplení, kdy budou teploty atakovat dokonce příjemnou »dvacítku«.

"Mělo by se velmi výrazně oteplit. Studené severozápadní proudění se zítra změní na teplejší vzduch od jihozápadu, který k nám bude proudit kolem oblasti vysokého tlaku vzduchu. V sobotu bude nádherně, polojasno – jenom v horských oblastech oblačno. V odpoledních maximech 13 až 17 °C a v neděli dokonce polojasno, na severozápadě až oblačno ojediněle s přeháňkami. Teploty se budou pohybovat mezi 16 až 20 °C," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že v pondělí přijde studená fronta a citelné ochlazení.

"Poté očekáváme opět přívaly severozápadního severního vzduchu. V úterý to vypadá na dramatické ochlazení v Čechách s teplotami mezi 6 až 10 °C – od středních poloh znovu sněžení. Na Moravě a ve Slezsku by mělo být ještě 12 °C, fronta se bude vlnit a mělo by to být o dešti. Ve středu to vypadá podle dnešních modelů na teploty mezi 3 až 7 °C a na většině míst Česka sněžení," popsala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka počasí, kdy bude ve volných dnech oproti pracovnímu týdnu výrazně tepleji, ale poté přijde rapidní pokles teplot.

Duben je měsícem, který přináší výrazné výkyvy teplot. Přesto, že astronomické jaro už zač...

"Pojďme si užít víkend, přechodný výrazný nárůst teplot vzduchu, protože to vypadá, že se podobných hodnot déle nedočkáme. Během víkendu pouze na Ústecku a Liberecku bude přechodně oblačno až zataženo a velmi ojediněle přeháňky. V Krušných horách i dešťové. Jinak na většině území příjemné slunečné počasí," doplnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.