Geniální český mladík, ve 27 letech vydělal zázračně stamilióny korun. Prozradil, kolik nejvíce »urval« za den

Ondřej Janata dokázal zbohatnout na burze
Ondřej Janata dokázal zbohatnout na burze
Foto: Archiv Ondřej Janata
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 12. 2020

Jeho jméno se s velkou pravděpodobností brzo začne objevovat v žebříčcích nejbohatších Čechů. Ondřejovi Janatovi je pouhých 27 let, ale už spravuje fond, ve kterém je více než miliarda korun. Jeho osobní majetek pak dosahuje hodnot ve stovkách miliónů. Každý rok dokáže svěřené peníze zvětšit o desítky procent. Jeho »hřištěm« je obchodování na burze. Ale on sám rozhodně nechce u tradingu zůstat navždy. Nyní třeba pracuje na projektu, který má výrazně zlepšit finanční gramotnost českého národa. A v hlavě má další smělé plány, se kterými se svěřil pro ŽivotvČesku.cz.

"Obchodovat na burze jsem začal asi v 15 letech. Tehdy jsem musel účet založit na jméno své mamky, protože vzhledem k mému tehdejšímu věku, by mě nikdo k obchodování nepustil,“ ohlédl se s úsměvem za svými začátky charismatický Ondřej pro ŽivotvČesku.cz.

Teď už je situace zcela jiná. Za dvanáct let, ve kterých se pohybuje na burze, si vytvořil unikátní know how (obchodních znalostí a postupů získaných dlouholetou zkušeností - pozn. red.), díky němuž zvládne ročně rozmnožit peníze svého fondu o desítky procent. "Můj osobní rekord je výdělek miliónu dolarů za den,“ přiznal pro ŽivotvČesku.cz spokojeně Ondřej Janata.

I když teď už je lidově řečeno v pohodě, cesta k miliardovému fondu rozhodně nebyla jen zalitá sluncem. "Několikrát jsem přišel úplně o všechno a musel jsem začít znovu. Po nocích jsem třeba jezdil doplňovat zboží do regálů v supermarketech a z vydělaných peněz jsem pak zase začal obchodovat. Vždycky když jsem zkrachoval, tak to bylo proto, že jsem se přestal držet své strategie. Od té doby, co svůj stanovený postup přesně dodržuju, tak už jen vydělávám,“ popsal Janata vrtkavost života burzovního obchodníka.

Možná právě proto se začíná rozhlížet po dalších byznys plánech, kterým by se chtěl v budoucnosti věnovat. "Určitě by se mi líbilo být majitelem továrny, kde vznikají nějaké kvalitní produkty, na které si člověk může doopravdy sáhnout. Burza jsou vlastně jen čísla v mém počítači. Divám se ale i na další možnosti, kam investovat vydělané peníze,“ upřesnil pro ŽivotvČesku.cz mladý byznysmen.

Svou roli ale určitě nevidí jen ve vydělávání peněz. "Aktuálně pracuju na projektu, který by se měl zaměřit na zlepšení finanční gramotnosti Čechů. Sám jsem před lety narazil na to, že když se chtěl člověk dozvědět něco o tom, jak funguje svět peněz, tak ta kvalita nabízeného vzdělání mi přišla hodně slabá. Věřím, že můj projekt pomůže spoustě lidem se zábavnou formou dozvědět řadu důležitých informací o financích. Hned jak to spustíme, tak vám dám určitě vědět,“ slíbil portálu ŽivotuvČesku.cz nadaný kouzelník s penězi.

Janata v několika rozhovorech prohlásil, že jeho cílem je jednou být nejbohatším Čechem. "To byla samozřejmě trochu nadsázka. Ale člověk by si neměl dávat malé cíle. Teď bude dál usilovně pracovat a třeba se jednou doopravdy dostanu na titulku časopisu Forbes, kam patří jen ti nejbohatší. To je můj sen už od mala. Ale dobře vím, že jen peníze vám štěstí nepřinesou,“ dodal pro ŽivotvČesku.cz muž, který je jedním z Čechů, kteří skutečně začali od nuly.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu