Hvězda upírské ságy Twilight se po 13 letech od premiéry radikálně změnila. Kristen Stewartová je rebelská blondýna

Profimedia
Zprava herečka Kristen Stewartová a Michael Welch v sáze Twilight
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 1. 12. 2021

Upírská fantasy série Twilight oslavila již 13 let od své filmové premiéry, kdy se v kinech objevil první díl s názvem Stmívání. Hlavní hrdinku příběhu Bellu Swanovou ztvárnila tehdy Kristen Stewartová (31), která sice na filmovém plátně působila jako bezbranná dívka, ale v reálném životě umí mít ostré lokty. Navíc namísto lásky po boku Roberta Pattinsona (35), s nímž roky chodila, si nechala navléknout zásnubní prstýnek od své partnerky Dylan Meyerové. Od natáčení se prostě radikálně změnila.

Některé knižní předlohy dostanou svou filmovou podobou a stanou se bez přehánění fenoménem. Kromě Harryho Pottera nebo třeba Pána prstenů se jím stala také sága Twilight, která v listopadu 2008 v kinech odstartovala fanouškovskou mánii.

Upírská fantasy série Twilight oslavila již 13 let od své filmové premiéry, kdy se v kinech objevil první díl s názvem Stmívání. Hlavní hrdinku příběhu Bellu Swanovou ztvárnila Kristen Stewartová (31), která sice na filmovém plátně zapůsobila jako bezbranná dívka, ale v reálném životě umí mít ostré lokty. Navíc namísto od Roberta Pattinsona (hrál upíra Edwarda Cullena a jejího partnera v Twilight), s nímž čtyři roky chodila, si nechala navléknout zásnubní prstýnek od své partnerky. Od natáčení filmu se prostě radikálně změnila.

Herečka původem z Los Angeles se rozhodla dát přednost lásce vůči stejnému pohlaví, a přestože její vztah s modelkou a »andílkem« Victoria's Secret Stellou Maxwellovou (31) skončil v roce 2018 rozchodem, spřízněnou duši našla v herečce a scénáristce Dylan Meyerové, která v prosinci oslaví 35. narozeniny.

Přiznala, že netušila, kdo se ujme jaké genderové role – zda se pasuje do pozice »snoubence« s žádostí o ruku představitelka filmové Belly, nebo se toho ujme její milovaná partnerka. "Nebylo nějak dáno, že bych to měla být já. Víte, co tím myslím? Když jde o dvě holky, nikdy nevíte, kdo splní tu divnou věc s genderovou rolí. Za těchto podmínek to neděláme a nepřemýšlíme o tom. Prostě se toho chopila a udělala to. Bylo zatraceně roztomilé," cituje Kristen Stewartovou magazín People.

Svou image však překvapila podobně jako kdysi její kolegyně Miley Cyrusová (29). Z brunetky s dlouhými vlasy do půli zad se ostříhala a nechala si vytvořit kratší účes. Namísto hnědých nebo černých pramenů se proměnila v blondýnu, kdy její barva přechází spíše do žlutých tónů. Nikdy příliš nemilovala kousky, které vynikaly ženskostí a rafinovaností a pokud může, raději volí sportovní módu a chlapecký styl. Proto vzbuzuje řadu otázek, jak bude nakonec vypadat představitelka Belly z upírské ságy »před oltářem«. Ale na to si musí fanoušci ještě počkat.

Herečka Barbora Mudrová (31) už počítá dny do narození svého prvního dítěte. Exkluzivně pr...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu