Jedné ženě rozpáral břicho, druhou ženu údajně znásilnil u karlovarského nádraží. Pachatelem může být Afghánec

Profimedia
Policie, záchranka – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 1. 1. 2022

Silvestrovská noc měla šokující dohru pro dvě ženy v Karlových Varech. Jedna byla pobodána v oblasti hrudníku a břicha, druhá byla údajně znásilněna. Podle informací deníku Právo je pachatelem obou činů Afghánec, který do ČR přijel z Německa. "Žena měla čtyři bodná poranění, byla převezena v těžkém stavu do nemocnice v Karlových Varech," potvrdil pro ŽivotvČesku.cz mluvčí karlovarské krajské záchranky Radek Hes.

Policejní mluvčí pro ŽivotvČesku.cz potvrdil, že v Karlových Varech došlo o silvestrovské noci k napadení ženy, která utrpěla rozsáhlé zranění.

"Tři hodiny po půlnoci došlo v Karlových Varech k násilnému trestnému činu, při kterém utrpěla jedna osoba vážná zranění. Muž podezřelý ze spáchání tohoto trestného činu byl zadržen," uvedl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí karlovarské krajské policie Jakub Kopřiva. Zda pachatel přicestoval do ČR z Německa a je afghánského původu, policejní mluvčí komentovat nechtěl. Web Novinky.cz s odkazem na deník Právo napsal, že podezřelým z útoku je dvacetiletý Afghánec. Kromě napadení ženy nožem měl další ženu znásilnit u karlovarského nádraží. Podle webu Novinky.cz je znásilněné ženě 18 let.

Osoba, která o silvestrovské noci utrpěla bodná zranění, byla v noci převezena do nemocnice. Podle mluvčího záchranky na tom byla velmi špatně.

"Na místo vyjížděly dvě posádky, posádka lékařská a posádka rychlé zdravotnické pomoci. Jednalo se o ženu, která měla čtyři bodná poranění, byla převezena v těžkém stavu do nemocnice v Karlových Varech. Šlo o podezření na poranění vnitřních orgánů, rozsah poranění se zjišťuje revizí břišní dutiny. Hloubka poranění byla různá, podle zprávy byly centimetrové rozdíly v místech poranění," uvedl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí karlovarské krajské záchranky Radek Hes.

"Je pravda, že k nám byla do nemocnice převezena pobodaná žena. Ještě v noci proběhla operace. Nyní leží na oddělení ARO v umělém spánku na řízené ventilaci, měla masivně poraněná játra a osrdečník. Došlo k rozsáhlému krvácení, v neděli budeme vědět více," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí karlovarské nemocnice Markéta Singerová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu