Markéta Mayerová o televizní seznamce Rande: Dvojice se opravdu braly, zvaly nás na svatby, říká

Markéta Mayerová byla hvězdou televizní obrazovky v 90. letech
Markéta Mayerová byla hvězdou televizní obrazovky v 90. letech
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 1. 2021

Pořad Rande, který se objevil v roce 1997 na televizních obrazovkách nejúspěšnější tuzemské komerční stanice, představil v té době jedinečný formát televizní seznamky. Moderátorskou dvojici představovala Markéta Mayerová (53) a Slávek Boura (56), v té době manželé, kteří mnohdy čelili opravdu kuriózním situacím. "Lidi z Rande se v reálu brali, bylo to pro nás zavazující," zavzpomínala pro ŽivotvČesku.cz sympatická moderátorka.

Koncept pořadu Rande nebyl nikterak složitý - tři muži bojovali o přízeň jedné slečny, nebo tři slečny chtěly zaujmout jednoho muže. Úspěch vyjadřovalo darování jablka, pokud však vzájemné sympatie neproběhly, »darem« byl koš. Později se počet účastníků bojujících o srdce svého protějšku navýšil dokonce na číslo deset.

"Byly to zlaté devadesátky. Období velké naděje a svobody, čemuž odpovídalo i Rande. Dělali jsme věci, které se do té doby nedělaly. Měli jsme super tým, který byl spojený jako rodina, také proto to mělo opravdu hezkou energii. Když jsme vymysleli nějakou úplnou bláznivinu, tak jsme neřešili, proč to nejde, ale jak to udělat, aby to šlo," řekla Markéta Mayerová pro ŽivotvČesku.cz.

Sama na pořad vzpomíná jako na fenomén tehdejší doby. "Když to dneska někde opakují nebo to moje dcera vidí na internetu, tak se směje a ptá se mě, jak jsme tohle mohli dělat a kde jsme ty účastníky brali. Takoví jsme ale tehdy byli, odráželo to tu dobu, co s sebou nesla. Nevěděli jsme, že pomine. Měli jsme pocit, že je to něco, co už budeme mít navždy. Pak se to trošku změnilo," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz sympatická moderátorka, která po dobu několikaletého natáčení Rande tvořila manželkou dvojici se Slávkem Bourou, se kterým pořad uváděla.

"U Rande bylo moc hezké, když jsme začaly dělat speciální díly – pro zdravotníky nebo vojáky a další. Bylo fajn, když se do pořadu dostaly i jiné věkové kategorie než »teens«, řekla bych velmi úlevné (smích). Pak jsme formát přetransformovali, protože jsme chtěli pracovat pouze s dospělými. Proto jsme vymysleli Vabank," vzpomíná Markéta Mayerová.

"Bylo pro nás zavazující, že ti lidé z Rande se v reálu doopravdy brali. Pak nás třeba zvali na svatby a strašně se divili, že nechceme přijet. Proto jsme si řekli, že musíme ten formát rychle změnit, než doputují k rozvodům," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz moderátorka, proč pořad nakonec skončil.

"Teď už nevím, jestli to bylo ve Vabanku, nebo Rande. Ale v jednom z nich jsme měli v konstrukci zavěšeného obrovského kovového pavouka, který mi spadl při zkoušce na hlavu. Způsobil mi otřes mozku, a když jsem na pohotovosti hlásila do lékařského protokolu, co se stalo, tak mi hrozilo, že mě odvezou do blázince," řekla pro ŽivotvČesku.cz Markéta Mayerová, která vystudovala práva a získala doktorský titul.

Pokud by se její 20letá dcera Agáta přihlásila do podobné soutěže, asi by ji to hodně překvapilo. "Nedokážu si to představit, protože ona si to nedokáže představit. Kdyby se v nějakém takovém formátu objevila, věděla bych, že prochází peklem a nesmírně bych jí držela palce. Ale myslím, že to jí nehrozí, asi by ji to v životě nenapadlo," dodala.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.