Milan Peroutka se nakazil koronavirem. Vylíčil, jaký má průběh nemoci a čím se baví v karanténě

Zpěvák, moderátor a herec Milan Peroutka
Zpěvák, moderátor a herec Milan Peroutka
Foto: Nextfoto.cz

Zpěvák, herec a moderátor Milan Peroutka (31) se nakazil koronavirem. Aktuálně má za sebou polovinu povinné izolace a už nyní se těší, až bude zdravý a podívá se ven. "Už mě svrbí prsty, nemám tady na zahradě co dělat a šel bych se »vyvenčit«," uvedl Milan Peroutka pro ŽivotvČesku.cz a popsal, jaký má průběh nemoci.

Milan Peroutka prodělává nákazu koronavirem a aktuálně je v polovině povinné izolace. Když na sobě zpozoroval příznaky, neváhal a šel se nechat otestovat. Onemocnění covid-19 u něj bylo potvrzeno až napodruhé.

"Já jsem měl na začátku příznaky stejné, jako když máte rýmu. Smrkal jsem, bolela mě hlava a přestával jsem cítit. Ačkoliv mi první testy vyšly negativní, včetně PCR testu, tak jsem si několik dní potom raději udělal test znovu a zjistil jsem, že jsem pozitivní. Mám příznaky jako jsou rýma, ztráta čichu, ale jinak musím zaklepat, že průběh je hladký," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Milan Peroutka.

Oblíbený zpěvák, moderátor a herec by sice rád vyrazil ven, ale i doma mu čas utíká rychle. Fanouškům se věnuje na sociálních sítích. "Už mě svrbí prsty, nemám tady na zahradě co dělat a šel bych se »vyvenčit«. Do Snídaně s Novou se vrátím začátkem května, máme rozhozené směny, dvojice jsou promíchané. Snažím se nějaké pracovní aktivity vyvíjet alespoň na sociálních sítích, které jsou bezbřehé a je tam neustále co přidávat. Zároveň dokončuji desku, respektive je dokončená a půjde každým dnem do lisu. Aspoň jsem si splnil to, že jsem ji dotáhl," popsal sympatický umělec pro ŽivotvČesku.cz, jak se zabavuje v době nařízené karantény.

Milan Peroutka už má aktuálně polovinu povinné izolace za sebou. Ačkoliv si na procházku zajít nemůže, je rád alespoň za to, že není zavřený v bytě. "Karanténu mám do 12. dubna a pak už budu venku. Jsem v půlce. Výhoda domu se zahradou je, že můžu jít aspoň na zahradu, nejsem v bytě a mám možnost jít ven," doplnil úspěšný frontman skupiny Perutě pro ŽivotvČesku.cz.

Strach lidi spojuje. Lidé se potřebují bát a potřebují mít téma, o kterém mají pocit, že m...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.