Mladá učitelka vážila pouhých 33 kilo. S anorexií jsem přišla o vlasy i ženskost, přiznala

Mladá francouzská učitelka se téměř vyhladověla k smrti
Mladá francouzská učitelka se téměř vyhladověla k smrti
Foto: Profimedia.cz

Touha po neexistující dokonalosti dovedla učitelku francouzštiny Mai Kerivel (25) na hranici života a smrti. Sebetrýznění ji obralo o všechno, co kdy měla. Přesto se zázračně zvedla ze dna a stala se vzorem tisíců dívek a žen.

Mai byla normální sedmnáctiletá dívka s běžnými problémy svého věku. Neustále kontrolovala svůj vzhled a chtěla mít hezčí postavu. Když se přestěhovala s rodinou z Francie do Vietnamu, její posedlost se nebezpečně prohloubila. Vietnamské dívky jsou obecně velmi štíhlé a Mai začala řešit pocit méněcennosti. A to dost radikálně.

Cestu k abnormální vychrtlosti nalezla v hladovění. Jídlo se pro ni stalo pouhým nutným palivem pro základní přežití, víc energie odmítala přijímat. "Ze stravy jsem úplně vynechala bílkoviny a pila jsem hodně vody. Jedla jsem pouze salát, rajče nebo jablko. Vážila jsem snad úplně všechno, dokonce i ten salát. Pak jsem omezila i rajčata, bála jsem se cukru," zavzpomínala Mai v rozhovoru pro Yahoo!News.

Váha, na kterou se nemocná dívka dostala, byla přímo alarmující. Při výšce 163 cm měla BMI v rozmezí hodnot 12-13, což je nebezpečná těžká podváha. Běžná podváha přitom začíná na hodnotách menších než 18,5. Její váha odpovídala váze desetileté dívky. Byla slabá, vyzáblá a unavená. Rozhodnutí, že se přestěhuje do Melbourne, jí tehdy zachránilo život. "Australané nejsou přirozeně tak štíhlí, jsou normální. Když jsem ve městě hledala pracovní místo, razantně mě odmítali. Vypadala jsem opravdu hodně nemocně. To mě přimělo začít zase normálně jíst. Po období hladovění šla váha opravdu rychle nahoru. Najednou jsem měla 54 kilo, nejvíc tuku šlo do tváří a břicha."

Mai začala mít konečně sílu, aby mohla cvičit. Hodiny boxu brzo doplnila cvičením kardia a zvedáním činek v posilovně. Z dívky na hranici smrtelného kolapsu se vypracovala na zdravou váhu a posílila fyzickou kondici. "Anorexie mi změnila život. Narušila jsem si metabolismus, vypadala mi spousta vlasů a hlavně jsem přestala menstruovat. Všechno se pomalu vrací do normálu. Ale když jsme se přítelem, který pracuje jako sportovní kouč a hodně mi pomáhá, snažili o miminko, bylo to pro nás dost těžké. Být hubená nikoho neudělá dokonalým. Stejně tak jako jíst aspoň jedno plnohodnotné jídlo denně neudělá z člověka obézního," řekla dnes již s velkým štěstím uzdravená mladá učitelka.

Modelka Agáta Prachařová má dva porody za sebou a rozchod se stále manželem Jakubem Pracha...