Móda na Zlatých glóbech očima stylisty. Přehlídka vkusu a dam, které se vyznají

Profimedia.cz
Herečka Jamie Lee Curtisová
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 1. 3. 2021

V neděli večer se konal 78. ročník udílení Zlatých glóbů, tentokrát trochu netradičně. Kvůli pandemii koronaviru nešlo o tak velkou společenskou událost, jako v letech minulých, spousta oceněných si své sošky jen symbolicky převzala na dálku. Kdo ale dorazil a prošel se po červeném koberci, dbal na bezchybný styling. Přední český vizážista a módní stylista Kája Pavlíček pro web ŽivotvČesku.cz zhodnotil tři ze slavných dam.

V Beverly Hills a v New Yorku proběhlo předávání cen Zlatý glóbus, které se vzhledem k pandemii konalo s omezeným počtem hostů. Někteří z oceněných si proto své sošky převzali jen symbolicky a skrze obrazovku se připojili, aby vyjádřili díky. Přesto se na červeném koberci několik slavných osobností objevilo. 

Velkou pozornost na sebe upoutala Gal Gadotová, hvězda filmů Rychle a zběsile a Wonder Woman, jež se objevila ve velmi krátkých šatech. "Zvolila šaty Givenchy, jsou dvojité, tedy neprůhledné, nad kolena. Přes to je šifonová část, které je průhledná. Podle mě jsou efektní a hezké, zvolil bych delší, alespoň ke kolenům, přišlo by mi to víc sexy," okomentoval vzhled izraelské herečky pro web ŽivotvČesku.cz Kája Pavlíček.

Podle módního stylisty byly šaty Gadotové příliš krátké, ovšem kompletní vzhled doladila k dokonalosti doplňky. "Takhle mi to připadá dost odhalené, nicméně v kombinaci s jemným náhrdelníkem od Tiffanyho a botkami na vysokém podpatku mi to přijde jako velice hezký look na červený koberec. Co se týče vlasů a make-upu, ta červená rtěnka ji zvýraznila a oživila, moc jí sluší," doplnil přední český stylista.

Po červeném koberci se prošla i Jamie Lee Curtisová, jež se proslavila v hororu Halloween a herečkou je už více než 40 let. "Jamie zvolila šaty, které jsou pro ni typově vhodné, žlutá jí sluší. Po šedesátce by si dámy mohly zavřít dekolt, ona má ale dekolt krásný a výstřih si dovolit může. Šaty jsou zvýrazněné jemnými vycpávkami a zdůrazňují její štíhlou figuru. Doplnila je černými lodičkami na nízkém podpatku a dozdobila se jemnými náušnicemi a prstýnkem, takže to nepřeháněla. Pro dámu jejího věku, včetně decentního make-upu, proč ne," okomentoval vzhled dvaašedesátileté Curtisové Pavlíček.

Britská herečka a zpěvačka Cynthia Erivová se v roce 2018 proslavila ve filmu Zlý časy v El Royale. Je držitelkou několika ocenění, mezi nimi i Emmy, Tony a Grammy. Na červeném koberci u příležitosti předávání cen tak nejde o žádného nováčka. "Cynthia zvolila šaty od Valentina a já nevím, co si mám o jejím looku myslet. Šaty jsou haute couture, tedy nejvyšší krejčovina, nicméně na mě působí příliš artově a stroze," řekl Pavlíček pro ŽivotvČesku.cz o neonově zelených šatech umělkyně s nigerijskými kořeny.

Premiér České republiky Andrej Babiš (66) se v neděli na veřejnosti objevil s novým účesem. Střih na dva milimetry už je hodně jarní až letní záležitostí. Andrej Babiš dodržel současná pravidla a do úpravy vlasů se pustila jeho manželka, která redakci ŽivotvČesku.cz zaslala fotky, jak účes vznikal. "Snažila jsem se. Celou dobu jsem si kousala rty," přiznala pro ŽivotvČesku.cz Monika Babišová s tím, že při úkonu byla značně nervózní.

Odborník Kája Pavlíček připustil, že Erivová svůj vzhled přizpůsobila aktuální módě. "Takový trend teď je, ta móda se teď tím směrem udává, jsou tam návraty 60. a 70. let, což na těchto šatech je, jsou trendy. Zelená jí sluší, včetně toho jemného make-upu, který má. Lodičkami na vysoké platformě dohonila svou výšku a na červený koberec tento typ šatů rozhodně patří," řekl odborník o stylingu herečky, která měří jen 1, 54 metrů.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu