Můj přítel Monk zestárnul, ale jiskru v očích neztrácí. Kníratý Tony Shalhoub promluvil o tom, proč roli detektiva nechtěl přijmout

Herec Tony Shalhoub
Herec Tony Shalhoub
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 24. 4. 2022

V roce 2002 se na televizních obrazovkách poprvé objevil seriál Můj přítel Monk, který si okamžitě získal diváckou oblibu. Obsesivního detektiva s psychologickou poruchou si zahrál Tony Shalhoub (68) a v roli vydržel celých 8 sérií, kdy seriál došel konci. Od té doby prošel poměrně výraznou proměnou, šarm ale neztratil.

Adrian Monk patří mezi oblíbené seriálové postavy. Srdce fanoušků si získal tím, že se naprosto vymykal představě o tom, jak by měl klasický detektiv vypadat. Po vraždě manželky začal trpět odporem k davům lidí, ruchu, bakteriím a také obsedantně kompulzivní poruchou. Po ruce měl asistentky, které mu pomáhaly s každodenním životem i případy.

Ještě než seriál Můj přítel Monk poprvé vstoupil roku 2002 na televizní obrazovky, probíhal velmi pečlivý výběr herce, který by se měl hlavní role zhostit. Tony Shalhoub byl jasným favoritem, k tomu, aby tuto příležitost nenechal plavat, ho ale musel přemluvit jeho manažer. Sám herec si totiž myslel, že se s postavou nedokáže absolutně ztotožnit a proto ji ani přesvědčivě nezahraje.

"Byl jsem velmi váhavý, vůbec jsem nevěděl, jestli to zvládnu. Svému manažerovi jsem řekl, že není nic, v čem bych si s Adrianem byl podobný. Na to mi on řekl, že s ním mám víc společného, než si uvědomuji. Byla to pravda. Například když musím dělat něco, do čeho se mi nechce, raději se pustím do drhnutí kuchyně zubním kartáčkem," řekl ke své roli Tony Shalhoub, jak ho cituje portál MeTV.com.

Seriál skončil roku 2009 a Tony Shalhoub od té doby pochopitelně prošel proměnou související se stárnutím. Ačkoliv jeho vlasy zešedivěly, typické kudrliny nezmizely. Také si přestal holit knírek. Na ulici by ho fanoušci ale přesto poznali, protože jiskra, kterou má v očích, je nezaměnitelná.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.