Nahá mezi kusy ledu. Jitka Čvančarová propadla trendu otužování. Pro ženy má obrovský benefit, tvrdí kolegyně

Herečka Jitka Čvančarová
Herečka Jitka Čvančarová
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 12. 2021

V poslední době se koupání v ledové vodě stalo trendem českých celebrit. Vyzkoušela ho také oblíbená herečka, zpěvačka a moderátorka Jitka Čvančarová (43), která se neváhala ponořit doslova do ledu. "Ženám u toho mizí celulitida a hubne se. Je to obrovský benefit, samozřejmě kromě toho, že je to skvělé na posilování imunity," vysvětlila z vlastní zkušenosti pro ŽivotvČesku.cz kolegyně a otužilkyně Eva Decastelo (43).

Na sociálních sítích se Jitka Čvančarová rozhodla sdílet, jak dokáže být odvážná, když se nahá ponořila do venkovní dřevěné vany plné studené vody s kusy ledu. Nejdříve však musela rozbít led na povrchu v kádi. Poté se nahá rozhodla vykoupat v ledové tříšti, aby podpořila své zdraví, na něž má otužování příznivý vliv.

"Nám ženám u toho mizí celulitida a i se u toho hubne. Jak se rozpínají a znovu zužují cévy, tak celulitida mizí. To je pro ženy obrovský benefit, samozřejmě kromě toho, že je to skvělé na posilování imunity. Do vody chodím vždy na chvilinku a užívám si to, čas si ani neměřím. Prostě tam jdu, zaplavu si, prodýchám se a jdu zase ven. Vždycky se řídím pocity, aby to bylo tělu příjemné. Kombinace studeného vzduchu a studené vody je důležitá. Čím více je studený vzduch, tím je to lepší, protože je teplejší voda," popsala pro ŽivotvČesku.cz Eva Decastelo největší výhody otužování, díky němuž se jí samotné podařilo shodit několik kilogramů.

Trendu otužování propadl kromě Evy Decastelo a Jitky Čvančarové například také Jiří Langmajer (55), Sandra Pogodová (46), Lucie Křížková (37) nebo Roman Vojtek (49) či Nela Boudová (54). Ale uvažuje nad ním i zpěvačka Monika Absolonová (45), která se během svátečních dnů vydala sledovat, jak to probíhá v praxi u její milované kapely Boom ! Band, jenž se otužovala ve Vltavě. "Přemýšlím o tom, že bych se možná šla otužovat s nimi (směje se)," prozradila krátce před Štědrým dnem pro ŽivotvČesku.cz.

Otužování je přitom metodou, která může pomáhat s řadou zdravotních problémů, jakými jsou například některá respirační onemocnění a celkově pomáhat se zlepšením obrany imunitního systému. Plavání v zimním období se pak provádí ve vodě s teplotou nižší než 10 °C. Není však vhodné pro kardiaky a opatrnost je namístě v případě starších osob.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.