Nejnovější snímek narkomanky Katky vypovídá o její dobré vitalitě. S kelímkem v ruce a Mickey Mousem na svetru žebrá o peníze v centru Prahy

Katka Bradáčová
Katka Bradáčová
Foto: Se svolením čtenáře Martina Klimeka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 5. 2023

Dokument režisérky Heleny Třeštíkové (73) s názvem Katka, který mapuje život Katky Bradáčové, se stal legendárním. Hlavní postava filmového díla dlouhé roky zažívala období, které je pro ni typické - toulala se ulicemi hlavního města s nadějí, že jednoho dne bude lidově řečeno »čistá«. To se za roky od premiéry dokumentu nezměnilo. Redakce ŽivotvČesku.cz získala aktuální snímky Katky od čtenáře Martina, který popsal, že v současnosti se nejznámější narkomanka Česka pohybuje nedaleko Karlova mostu. "Byla v pohodě a musím vlastně říct, že to je velmi milá paní," uvedl Martin.

Katka Bradáčová, která se díky emotivnímu dokumentárnímu filmu stala symbolem toho, jaké zlo umí napáchat tvrdé drogy, se dlouhé roky pohybovala na okraji společnosti. V současnosti se vyskytuje nedaleko Karlova mostu, kde ve svetru s ikonickým hrdinou animovaného filmu Mickey Mousem a s kelímkem v ruce kolemjdoucí prosí o drobné peníze na živobytí.

Naposledy redakce ŽivotvČesku.cz informovala o Katce Bradáčové před rokem, když čtenářka poskytla redakci tehdy aktuální snímek ženy, která svádí boj se svou závislostí na droze.

Snímek vypovídal o jejím špatném stavu. Jak silně unavený výraz Katky Bradáčové, tak i její celkový vzhled působil, že droze nedala sbohem a spíše zažívala momenty »absťáku«. Igelitovou tašku, kterou držela v ruce, tak dokázala nad zemí udržet jen díky tomu, že měla ruku provléklou v jejích »uchách«.

Aktuálně Katka překvapuje svou vitalitou. Evidentně jí současné slunečné počasí lidově řečeno »hraje do karet«, od svých životních návyků se ale zatím nedokázala odpoutat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.