Nejsem superhrdina, jsem obyčejný člověk. Jackie Chan prozradil tajemství svého úspěchu

Showpix.cz
Herec Jackie Chan
Foto: Showpix.cz
Alena |
a.pomerancova@seznam.cz
Publikováno: 5. 2. 2021

Je hvězdou filmů Tenkrát na východě, Křižovatka smrti či Tuxedo a bojuje s lehkostí, s jakou jiní tančí. Řeč je o Jackiem Chanovi (66), který se publiku vryl do paměti téměř jako druhý Bruce Lee. Na rozdíl od něj si ale po celou svou kariéru pamatoval pravidlo, že nenatočí nic příliš násilného a bude hrát jen ve filmech, které bez výčitek ukáže svým dětem. Tajemství jeho úspěchu ale netkví jen v tom.

Jackie Chan se ve svých filmech jeví jako hrdina, který dokáže díky bojovým uměním zpacifikovat každého nepřítele. Když se běžný divák zamyslí, dojde mu, že žádný z jeho filmů není extrémně násilný. "Jsem zastánce filosofie, že točím jen filmy, které se nebojím ukázat svým dětem,“ vysvětlil herec v rozhovoru pro web gurumedianetwork.com.

Podle Chana by publikum ani nebylo spokojené s filmy, ve kterých by se neustále jen bojovalo. "Jedna rána za druhou se lidem omrzí, po chvíli je to nebaví a je to příliš násilné. Co nemůžu ukázat svým dětem, to jednoduše nenatočím,“ řekl otevřeně herec, který je i ve svém věku ve výborné formě.

Na posilování Jackieho nikdy neužilo, své tělo ale procvičuje jinak. "Nepřestávám s čínským bojovým uměním, je trochu podobné józe. Ale to, že jsem v kondici a umím bojovat, neznamená, že jsem superhrdina. Jsem obyčejný člověk,“ svěřil skromně jeden z nejznámějších filmových bojovníků.

Své podoby s Brucem Lee si je Chan vědom, ale nemyslí si, že by k němu měl být přirovnávat. "Jackie Chan jako druhý Bruce Lee je jen slabý odvar oproti tomu, kdo tento člověk skutečně byl a jaký měl vliv. Je nemožné ho překonat, ani bych se o to nepokoušel,“ řekl v rozhovoru pro Global Times.

Když člověk chce, dokáže zdánlivě nemožné. Řeč je o režisérovi a herci Tomáši Magnuskovi (...

Důkazem, že je Jackie Chan stále úspěšný, je nejen počet filmů, které už natočil, ale i počet těch, které teprve vyjdou. Jen pro letošní rok je jich 9, které mají naplánovanou premiéru.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu