Nestárnoucí hvězda Matrixu otevřeně: Děti mít nikdy nebudu, tvrdí Keanu Reeves. Vysvětlil důvod

Showpix
Herec Keanu Reeves
Foto: Showpix
Alena |
a.pomerancova@seznam.cz
Publikováno: 28. 2. 2021

Keanu Reeves (56) byl pro svůj vzhled jednoho času terčem konspiračních teorií, v nichž jejich autoři tvrdili, že je nesmrtelný a prý dokonce existuje i jeho portrét z dob dávno minulých. Těmto teoriím se oblíbený herec jen směje a ačkoliv vypadá ve svém věku výborně, nedá se říct, že by stárnutí neřešil. Jak sám říká, s přibývajícím věkem se mu v hlavě množí klišé. Zároveň promluvil i o tom, proč už nechce mít děti.

Jeden z nejznámějších herců své generace, oblíbený z filmů jako jsou například John Wick či Matrix, vypadá už řadu let téměř stejně. Mění jen účesy a sestřih vousů, vrásky na jeho tváři je ale jen těžké pohledat. Teorie o nesmrtelnosti jsou pro Keanu Reevese směšné, stárnutí totiž řeší.

Je známo, že život Reevese nebyl procházkou růžovým sadem a že tragicky přišel nejprve o dítě a pak i o svou lásku. Dnes říká, že děti neplánuje. "Děti mít nikdy nebudu, není důvod. Mám spoustu jiných věcí na práci, budu se věnovat svému povolání,“ řekl v rozhovoru pro magazín Esquire.

Možným důvodem je skutečnost, že na dobu, kdy se měl stát otcem, nemá nejlepší vzpomínky. V roce 1998 se Keanu zamiloval do herečky Jennifer Syme. Oba toužili po dítěti a Jennifer se skutečně podařilo otěhotnět, v osmém měsíci ale porodila mrtvé dítě. Aby toho nebylo málo, Jennifer situaci neustála, předávkovala se léky, nasedla do auta a narazila do stojících aut.

Přibývající věk Keanu nevnímá jako překážku, která ho připraví o mladistvý vzhled, zajímají ho spíše jiné aspekty. "Říkám si, jak je stárnutí strašidelné. Už se v tom zlepšuji, ale stejně mě napadá, co všechno ještě musím stihnout než zemřu,“ vysvětlil Reeves, který chce zažít ještě spoustu dobrodružství.

Oblíbený herec sám sebe vnímá jako typického stárnoucího muže. „Je to trapné, ale hlavou mi běhají klišé. Kam se ten čas poděl, jak to, že se všechno rychle mění, co jsem ještě nestihl. Přemýšlím, kolik času mi ještě zbývá,“ připustil ne zcela optimisticky smýšlející Reeves.

Se svým myšlením se snaží Keanu Reeves něco dělat. "Občas si povzdechnu, jsem prostě takový typ člověka, ale pracuji na tom a zlepšuji se,“ doplnil vzhledem nestárnoucí představitel mnoha legendárních filmových postav.

Okamžiky štěstí prožívá modelka a finalistka soutěže Česká Miss 2009 Tereza Fajksová (32),...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu