Ochránce Božího království a mluvčí Hradu Jiří Ovčáček slaví 43. narozeniny. Sám sobě nadělil netradiční dárek

Jiří Ovčáček
Jiří Ovčáček
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 1. 2022

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana (77) proslul veřejným škádlením hradních oponentů a také zbožností biblických rozměrů. Právě s niterným prožitkem víry má Jiří Ovčáček spojenou i oslavu 43. narozenin, jak prozradil redakci ŽivotvČesku.cz.

Jiří Ovčáček, který s obrovským zápalem vykonává práci hradního mluvčího již od roku 2013, v minulosti pro ŽivotvČesku.cz přiznal, že na okázalé dary si nepotrpí a luxus k životu nepotřebuje. Před Vánoci přiznal, že radost mu určitě udělá kvalitní kniha, ale i při oslavách vždy myslí hlavně na druhé.

"Co bych si přál pod stromeček? Aby se lidé na sebe více usmívali a nehádali se kvůli názorům," řekl Jiří Ovčáček pro ŽivotvČesku.cz v čase adventním. Velmi skromně a pokorně se pravá ruka hlavy státu vyjádřila také k otázce, jak hodlá oslavit životní jubileum.

"Děkuji za přání k narozeninám, moc mně udělalo radost. Narozeniny jsem už oslavil, návštěvou zázračného poutního místa ve Filipově, kde se ve 4:00 konala slavná mše svatá. Moc krásné to bylo," prozradil pro ŽivotvČesku.cz vynikající rétor a jednoznačně i nejloajálnější podřízený prezidenta Miloše Zemana.

Někdejší novinář se »zabydlel« ve věku, který by mu případně dovoloval pokusit se zabojovat o Hrad a stát se příštím nástupcem svého šéfa. V prezidentských volbách může kandidovat občan starší 40 let. Ve vysoké politice se Ovčáček naučil, že nikdy se nemá říkat nikdy, proto do budoucna žádné kroky nevyloučil. V tuto chvíli ale brání hlavně svého prezidenta před oponenty a škůdci.

"Jsem voják v první linii. Jasně jsem řekl, že budu pana prezidenta bránit proti útokům," v mnoha rozhovorech zdůraznil muž, který byl redaktorem Haló novin, Blesku či Práva. Že by ale myšlenky na prezidentský post od sebe odháněl pomocí svěcené vody, nikdy neřekl.

Všechno, co má začátek, má i konec. To je rovnice, která platí na Hradě i v podhradí. Jiří...

Jiří Ovčáček pochází z pražské úřednické rodiny, studoval na Arcibiskupském gymnáziu. Ve třetím ročníku z něj odešel poté, co vedení školy mělo problém s jeho zeleně obarvenými vlasy. Po maturitě se zapsal na andragogiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, kterou však nedokončil. Před nástupem do role mluvčího Hradu pracoval i pro ČSSD vedenou Jiřím Paroubkem (69), se kterým se ale nerozešel v nejlepším.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu