Pacey ze seriálu Dawsonův svět: Joshua Jackson slaví narozeniny. Ve 43 letech je z něj lamač ženských srdcí

Zprava Joshua Jackson a Katie Holmesová v seriálu Dawsonův svět
Zprava Joshua Jackson a Katie Holmesová v seriálu Dawsonův svět
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 6. 2021

Od podzimu nového milénia mohli čeští diváci sledovat americký seriál Dawsonův svět, který si získal za krátkou dobu velkou popularitu i sledovanost. S nadšením prožívali osudy party středoškoláků a jednou z oblíbených postav se stal herec Joshua Jackson (43) alias Pacey Witter. Uběhlo 20 let od vysílání televizního hitu u nás a představitel sympatického, byť problémového teenagera přirozeně zestárl a zmužněl.

Světovou premiéru měl Dawsonův svět už na začátku roku 1998, ale čeští diváci se ho dočkali až o dva roky později. Do příběhu trojice kamarádů z dětských let se částečně profiloval vlastním životem i tvůrce seriálu Kevin Williamson. Dal tak vzniknout teenagerovskému hitu, který se dočkal celkem šesti řad a 128 epizod.

Jednu z hlavních rolí svérázného a tak trochu sarkastického Paceyho Wittera ztvárnil americko-kanadský herec Joshua Jackson. Jeho postava si získala obrovské množství především fanynek.

"Spojení s Paceym mě nějak neobtěžuje. Pravdou je, že jsem si herectví zvolil a bylo ke mně vlídné. Pokud máte ve svém životě jednu nebo dvě postavy, které zanechají stopu, je to neuvěřitelné. Už se nesnažím Paceym řídit život, ale opravdu mě spojení s ním vůbec netrápí. Ať bude řečeno cokoli, jakkoli hloupé, budu mít stále jednu nebo dvě věci, ke kterým se zpětně vrátím a řeknu si: Víš co? Ať už sis kvůli tomu prošel čímkoli, něco to za tebou zanechalo. A to je přece podstata práce herce," řekl Joshua Jackson v rozhovoru pro web Wsj.com.

V době natáčení pilotního dílu mu bylo 18 let, i když jeho postava - patnáctiletý Pacey Witter, byla mladší. Právě 11. června slaví pohledný herec 43. narozeniny. V osobním životě je manželem britské modelky a herečky Jodie Turner-Smithové (34), s níž má roční dceru Janie, celým jménem Janie Jodie Fionu Jacksonovou. Joshua Jackson už dávno není žádný teenager, ale právě roky navíc z něj udělaly muže s notnou dávkou sexappealu. I když je už dospělý muž, v srdcích mnoha fanoušků zůstane už napořád »průšvihářem« Paceym z Dawsonova světa.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.