Po senzačním obratu porazili Češi Švédsko. Teď bychom to mohli dohrát v klidu, říká Vladimír Růžička

Hokejový trenér Vladimír Růžička
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 5. 2021

Čeští hokejisté otočili na mistrovství světa v Rize zápas se Švédskem. Podařilo se jim přehrát Seveřany 4:2 a udržet si ve šance ve hře o postup do čtvrtfinále. Národní tým prohrával po dvou třetinách 0:2, nakonec ale čtyřmi góly ve třetí třetině strhl vítězství na svou stranu. "V případě, že vyhrajeme, tak bychom tu skupinu mohli dohrát více v klidu," řekl před utkáním pro ŽivotvČesku.cz Vladimír Růžička, kterého výhra českého týmu velmi potěšila.

Sám bývalý hokejový útočník a v současnosti trenér tipoval, že Švédům tým Filipa Pešána vstřelí tři nebo čtyři branky. "V tomto zápase budou rozhodovat maličkosti a detaily. Myslím ale, že Švédsko porazíme 4 nebo 3:1," tipoval Vladimír Růžička, který nebyl daleko od pravdy.

V přesilových hrách se trefili Jakub Vrána a Jan Kovář, při hře pět na pět Lukáš Klok a při power play soupeře Jakub Flek. Kouč Pešán se svými asistenty udělal oproti předešlému zápasu několik změn v sestavě, do hry nově zapojil obránce Šustra a útočníky Lence a Blümela. Jen z tribuny tentokrát duel sledovali Moravčík a Adam Musil.

Češi mají po čtyřech odehraných zápasech pět bodů a posunuli se na čtvrté místo tabulky skupiny A. Švédové jsou se třemi body poslední a hrozí jim, že do vyřazovací části nepostoupí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.