Počasí se ve čtvrtek extrémně zlomí. Ráno rtuť teploměru klesla až k -15,5 °C, odpoledne Česko přepadnou teploty okolo 7 °C

Počasí – Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Petr Lundák / MAFRA / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 1. 2022

Ve čtvrtek odpoledne se lidé mohou těšit na teploty, které budou stejné jako v řeckých Athénách. V tomto případě se to bude týkat zejména Prahy. Paradoxem na předposledním dni pracovního týdne jednoznačně je, že čtvrteční ráno přineslo mrazivé teploty. "Na Šumavě Hniliště hlásilo -15,5 °C, ale odpolední teploty poskočí směrem nahoru," uvedla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Oteplí se. A to velmi citelně. Takové překvapení si nachystalo počasí pro čtvrteční den. "Kombinace malé oblačnosti a teplot bude připomínat předjaří. Odpolední pocitové teploty se budou pohybovat od 2 až 6 °C, na Ústecku bude až 7 °C," upřesnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, s čím se dá počítat.

Konzultantka počasí dále podotkla, že teploty -2 a 2 °C bude možné naměřit pod nízkou oblačností na východě území. "V Praze tak budou odpolední teploty na 6 °C, tedy shodné s teplotami jako již ve zmíněných Athénách. Až do konce týdne bude počasí zůstávat klidné. Jednotlivé frontální systémy nás ovlivní pouze svým okrajem. Mnoho srážek neočekáváme a vyskytovat se budou pouze ojediněle na severu území, od vyšších poloh budou sněhové," zdůraznila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka Dagmar Honsová s tím, že oteplení bude v nadcházejících dnech přetrvávat.

Příznivci zimních sportů v České republice mají díky lednovému počasí v tuto chvíli napros...

"Teploty půjdou v porovnání s prostředkem týdne nahoru. V odpoledních maximech budou o víkendu stoupat k 5 °C. Hned počátkem nového týdne bude přibývat srážek a pronikne sem studený vzduch od severu až severozápadu. Naši pocitovou teplotu bude snižovat zesílení větru," dodala pro ŽivotvČesku.cz respektovaná meteoroložka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu