Postup přes Nizozemsko očima manželky Tomáše Vaclíka: Nevěřícně jsem zírala, byl to boží výkon

Tomáš Vaclík podržel český tým, když zachytil jasný gól
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 6. 2021

Čtvrtý gól Patrika Schicka na šampionátu, skvělé výkony Tomáše Holeše a Tomáše Kalase a klíčový zákrok gólmana Tomáše Vaclíka za stavu 0:0. To jsou zásadní veličiny, které rozhodly o tom, že Česko postoupilo do čtvrtfinále EURA, kde poměří síly s Dány. "Byl to nejlepší výkon, který jsem od kluků viděla. Při té šanci, kterou manžel lapil, jsem jen ztuhla a nevěřícně zírala," okomentovala vítězství 2:0 nad Nizozemskem pro ŽivotvČesku.cz manželka Tomáše Vaclíka.

Celý zápas může někdy rozhodnout pár vteřin, ve kterých se utkání zlomí. To byl případ osmifinálového duelu mezi Českem a Nizozemskem. Nejdříve Tomáš Vaclík klíčovým zákrokem vychytal v obrovské šanci Malena, za pár sekund šli Nizozemci do deseti, když za ruku před pokutovým územím musel do sprch Matthijs de Ligt.

"Nevěřícně jsem ztuhla a jen jsem zírala a říkám si, teď nebo nikdy. Ale pak už jsem věděla, že to bude dobré, že manžel kluky v ten krizový moment podržel a už to bude skvělé," okomentovala Martina Vaclíková životní zákrok svého muže, díky kterému nešli Nizozemci do vedení.

Pak už se hra začala překlápět na stranu českého týmu. V 68. minutě skvěle vyšla spolupráce dvou Tomášů - Kalas přetažený centr vrátil na zadní tyč a Holeš se hlavou nemýlil. Právě Tomáš Holeš připravil druhý gól zápasu, když vybídl ke skórování Patrika Schicka, který si v 80. minutě připsal 4. branku na turnaji.

"Jsem naprosto nadšená a jsem moc ráda, že kluci zavřeli pusu všem kritikům. Byl to nejlepší výkon, který jsem od nich viděla. Těším se, že stihnu čtvrtfinále, vycestuji do Baku a podpořím manžela přímo na stadionu," řekla pro ŽivotvČesku.cz hrdá Martina Vaclíková, která se těší, že čtvrtfinálovou bitvu s Dánskem uvidí na vlastní oči.

Národní tým v neděli večer v Budapešti podal jeden z nejlepších výkonů moderní historie a ukazuje se, že výběr trenéra Jaroslava Šihlavého se na Mistrovství Evropy nemusí bát nikoho.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.