Přehled na celý týden: Česko sevře turbulentní charakter počasí, který přinese sníh, vítr a pořádné ochlazení

Profimedia
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 15. 1. 2022

Příští týden přinese do České republiky daleko turbulentnější charakter počasí než nyní zažíváme o víkendu. Hned v pondělí je potřeba počítat se zesílením větru, místy dojde na sněžení a po čtvrtečním přechodu studené fronty se začne citelně ochlazovat, nastínila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová, jak bude vypadat nadcházející týden.

"V pondělí bude zataženo až oblačno postupně srážky – od vyšších poloh sněhové. Na severu území sněhové od středních poloh. Ranní teploty budou klesat na 3 až -1 °C. Denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Foukat bude čerstvý severozápadní vítr s nárazy o rychlosti až 70 km/h, na horách až 90 km/h. Snižovat bude naši pocitovou teplotu a na horách se mohou tvořit sněhové jazyky," upřesnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

V úterý bude zpočátku dne zataženo, občas déšť, od vyšších poloh sněžení. Postupně srážky začnou ustávat a oblačnost se protrhávat – večer bude oblačno až polojasno. Ranní teploty budou klesat na 3 až -1 °C a ojediněle se bude tvořit náledí. Denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Také vítr bude slábnout – foukat bude pouze mírný severozápadní o rychlosti do 20 km/h.

Ve středu bude jasno až polojasno, zejména po ránu a dopoledne místy mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty budou klesat na -1 až -5 °C. Denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C.

Ve čtvrtek bude polojasno, po ránu a dopoledne místy mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost. Postupně přibývání oblačnosti se sněžením, v nížinách i déšť se sněhem nebo déšť. Ranní teploty budou klesat na -1 až -5 °C. Denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C, během odpoledne ochlazování.

Kardioložka Jana Gandalovičová je členkou Iniciativy 21 a ostře vystoupila proti vyhlášce o povinném očkování pro lidi nad 60 let a vybrané profesní skupiny. Lékařka je přesvědčená, že vakcíny u některých lidí mohou vyvolat problémy se srdcem. "Pokud máme vakcíny, u kterých je přiznaný nežádoucí účinek myokarditid, který je výrazně vyšší u mladších lidí, hlavně mužů, ve věkové kategorii 16 až 29 let, tak to ve mně vyvolává velké obavy," uvedla kardioložka pro ŽivotvČesku.cz.

V pátek bude proměnlivá – převážně velká oblačnost, občasné sněhové přeháňky, na horách sněžení. Ranní teploty budou klesat na -1 až -5 °C. Denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C.

"V sobotu bude proměnlivá oblačnost, občasné sněhové přeháňky, na horách sněžení. Ranní teploty budou klesat na -1 až -5 °C, ojediněle -7 °C. Denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. A v posledním dni týdne, tedy v neděli bude oblačno až polojasno, občasné sněhové přeháňky, v nížinách přechodně i smíšené. Ranní teploty budou klesat na -1 až -5 °C, ojediněle -7 °C. Denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Po pátečním přechodu studené fronty, kvůli které začne do Česka o víkendu proudit studený ...

Éra devadesátých let přinesla řadu skandálních kauz, kdy jednou z nich byl neblaze proslulý podnik Ivana Jonáka (†59) s názvem Discoland Sylvie. Hosty klubu se stala mimo jiné řada celebrit, které si v prostorách podniku svobodně užívaly. Navíc Česká televize uvedla minisérii Devadesátky, jehož první díl se setkal s poměrně výrazným diváckým úspěchem. Dějově předchází Případům 1. oddělení a pojednává o skutečných tehdejších kauzách. Diváci tak spatřili třeba herce Michala Novotného (42), který velmi věrohodně zahrál právě Ivana Jonáka, o němž pro ŽivotvČesku.cz promluvil jeho blízký přítel Uwe Vaník (50), známý spíše jako DJ Uwa.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu