Přehled počasí na celý týden: Extrémně vysoké teploty budou pokračovat, vystřídá je studená fronta a velmi silné bouřky

Profimedia
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 19. 6. 2022

Nejteplejší den června si připíše neděle. "Odpolední teploty budou kulminovat až na 38 °C. Noc na neděli byla první tropickou letošního roku, teplota například na stanici Praha-Karlov neklesla pod 20 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová a vypracovala přehled na celý nadcházející týden.

V prvním letním týdnu budou přes Česko postupovat vlnící se studené fronty - jedna během pondělí, další ve středu a třetí zřejmě počasí v České republice ovlivní o víkendu. "Máme před sebou týden bohatý na bouřky. Už v pondělí mohou být na východě území bouřky i velmi silné a doprovázené krupobitím a silným větrem o rychlosti kolem 90 km/h," zdůraznila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka.

Pondělí přinese do Čech ochlazení. "Přes naše území bude postupovat vlnící se studená fronta. Super tropické teploty ale budou střídat bouřky, které mohou být ojediněle i velmi silné, tedy doprovázené nebezpečnými meteorologickými jevy. Zpočátku dne bude polojasno, postupně bude docházet od severozápadu k přibývání oblačnosti a na většině území postupně déšť, přeháňky a místy bouřky," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová s tím, že v Čechách budou bouřky místy silné, na Moravě a ve Slezsku ojediněle i velmi silné. Odpolední pocitové teploty ještě na východě území vyletí vysoko - na Olomoucku a Brněnsku až na 35 °C, ale teploměry v maximech ukáží 33 °C a na západě a severu území se už nedostanou přes 30 °C.

V úterý bude zpočátku dne jasno až polojasno, večer na západě až oblačno. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 21 až 25 °C.

Ve středu bude polojasno, během dne převážně oblačno, místy déšť a přeháňky a bouřky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 28 až 32 °C.

Šest nekomfortních měsíců v rámci stravování, ve kterých si prošel peklem a dokázal, že disciplína je u něj na prvním místě. Řeč je o charismatickém Radku Filipim (38), který dokázal za půl roku shodit parádních 33 kilogramů na váze - k tomu ale své tělo dostal do formy, že na něm lidově řečeno svaly viditelně jen hrají. Mnozí by klidně s nadsázkou řekli, že jeho tělo jim připomíná tělo božského Herkula. Pro ŽivotvČesku.cz snoubenec zpěvačky Lucie Bílé (56) prozradil, čím vším si prošel a co ho do budoucna čeká.

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky a bouřky. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 27 až 31 °C.

V pátek bude polojasno až oblačno, místy déšť, přeháňky a bouřky. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 28 až 32 °C.

"V sobotu bude oblačno až polojasno, místy déšť, přeháňky a bouřky. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 25 až 29 °C. A v neděli bude oblačno až polojasno, místy déšť, přeháňky a bouřky. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 25 až 29 °C," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Užívejte slunečnou a tropickou neděli. "Teplé jihozápadní proudění ukončí vlnící se studen...

Herečce Dádě Patrasové (66) se v poslední době příliš nedaří. Minulý měsíc způsobila dopravní nehodu, při které odmítla dechovou zkoušku, a následně se potácela v nepříliš důstojném stavu po Praze, čímž udělala ostudu nejen sobě, ale celé rodině. Manželovi Felixi Slováčkovi (79) s ní poté došla trpělivost a zakázal jí účast na své oslavě narozenin. Nyní to však vypadá, že ji opět vzal na milost. Vyvezl ji totiž do Tunisu. Na dovolenou s nimi vyrazil také herec Jiří Krampol (83), kterému na blahu jeho přátel záleží. "Je hrozné, že Dádiny problémy velmi komplikují život celé rodině," uvedl pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu