Přežila tsunami a přivedla na svět syna. Takhle dnes vypadá topmodelka Petra Němcová. Ve 42 letech by trumfla mladší krásky

Topmodelka Petra Němcová
Topmodelka Petra Němcová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 1. 2022

V roce 2004 přežila tsunami v Thajsku, ale přišla o snoubence. Topmodelka Petra Němcová (42) se po tragédii dokázala znovu postavit na nohy, i když zlé vzpomínky zůstávají. V srpnu 2019 se provdala za podnikatele Benjamina Larretcheho, s nímž založila rodinu a žije mimo ČR. Dnes je nejen úspěšná ve své práci, ale také vděčná za dvouletého syna Bodhiho, jehož příchod na svět provázela řada komplikací.

Petra Němcová je rodačka z Karviné, přesto se rozhodla svoji rodnou zemi opustit a usadit se v zahraničí. S manželem a úspěšným byznysmenem Benjaminem Larretcheem žije v Dominikánské republice a věnuje se nejen modelingu jako jedna z předních světových krásek, ale i charitativní činnosti v rámci nadace Happy Hearts Fund, kde je spoluzakladatelkou – řeší výstavbu školských zařízení v místech zasažených přírodními katastrofami.

Před několika lety se rozhodla založit rodinu, v listopadu 2019 přivedla na svět chlapečka jménem Bodhi (v překladu probuzení nebo osvícení). Ale představy o narození prvního potomka se rozplynuly ve chvíli, kdy nastaly během porodu komplikace. Děťátko totiž přišlo na svět o šest týdnů dřív, než byl plánovaný termín. "Příchod našeho dítěte jsme si vždycky plánovali tak, že proběhne co nejpřirozeněji a bez léků. A nakonec jsme se museli spolehnout na moderní medicínu, která naše miminko zachránila a nemůžeme být vděčnější. Chcete, aby něco proběhlo jistým způsobem, ale pak se musíte popasovat s tím, co vám vesmír přinese. Ale vidět ho se všemi těmi hadičkami, všechen ten neustálý hluk přístrojů, všechny injekce, které dostal… Bylo to hodně těžké," vyjádřila se krásná topmodelka s českými kořeny k dramatickému porodu syna, jak uvedl Hello Magazine.

V roce 2004 Petra Němcová odcestovala na dovolenou do Thajska, aby si užila romantické chvíle s tehdejším snoubencem a fotografem Simonem Atleem (†33). Ale během svátků v neděli 26. prosince (v Česku druhý svátek vánoční) udeřila vlna tsunami, jež byla důsledkem podmořského zemětřesení v Indickém oceánu. Během tragédie se jí přes vážná zranění podařilo přežít – osm hodin zůstala viset na stromě, ale Atlee při živelné katastrofě zahynul. Zemětřesení mělo sílu 9,1 Richterovy stupnice a o život kvůli němu přišlo přes 228 000 lidí, jak píše BBC.

"Voda se valila a valila. Byl to zlomek vteřiny, pak nás to vymrštilo z bungalovu. Lidé utíkali pryč a křičeli. V tu chvíli voda přinášela popadané stromy, zničené části budov, všechny rozbité věci a kusy dřeva. Proud byl tak silný, že se nedalo nic dělat, prostě jste se jím museli nechat unášet. To bylo naposledy, co jsem ho viděla (Simona Atleeho, pozn. red.). Měla jsem zlomenou pánev, takže jsem nemohla hýbat nohama, ale uvolnila jsem ruce. Pánev jsem měla na několikrát zlomenou, jen jsem křičela," popsala hrůzný zážitek maminka nyní již dvouletého chlapečka, jak cituje New York Post.

Petra Němcová byla mimo jiné tváří světové značky Victoria's Secret a v červnu 2004 zasedla v porotě Miss Universe, která se konala v Equádoru. V minulosti byli jejími partnery například zpěvák James Blunt (47), herec Collin Farrell (45) nebo bývalý haitský premiér Laurent Lamoth(49) či herec James Franco (43). Spekulovalo se také o jejím románku s hollywoodskou hvězdou Brucem Willisem (66), ale nikdy to ani jeden z nich nepotvrdil.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.