Radek John promluvil o lockdownu, ve kterém se nachází Česko. Má to jednu velkou přednost, říká

nextfoto.cz
Respektovaný spisovatel Radek John
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 11. 1. 2021

Někdejší investigativní novinář, který okusil i politickou dráhu, se vždy snažil v životě na všem hledat pozitiva. Řeč je o Radku Johnovi (65), který si dnes užívá penze a snaží se vyhýbat médiím. Pro ŽivotvČesku.cz prozradil, jak vnímá současnou situaci, ve které se Česko nachází. "Lidé mají ideální příležitost si sednout na zadek a o všem přemýšlet," prozradil svůj pohled na omezení života na našem území.

Současná protikoronavirová opatření, která odpovídají pátému stupni PES, mají podle rozhodnutí vlády platit nejméně do 22. ledna. V Česku se nyní nesmí vycházet po deváté hodině večer, scházet se mohou maximálně dva lidé a zůstávají zavřené různé služby či restaurace, které mohou vydávat přes okénko.

Radek John si uvědomuje, že nic netrvá věčně a jde o optimální dobu, ve které může člověk uvažovat nad svým životem. "Lockdown je hrozně užitečný v tom, že každý může přemýšlet sám o sobě. O tom, co s ním udělal a udělá. Jak je současná doba tragická a hrozná, tak tento prostor je na tom užitečný. A je dobré toho využit nikoliv k nadávání, ale k sebereflexi. Jak by lidé někam pořád lezli, tak mají ideální příležitost si sednout na zadek, o všem přemýšlet a trávit čas s rodinou, ale také úvahami, co v životě dokázali a co nedokázali a co chtějí dokázat a také, co se dá v osobním životě zlepšit," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz, jak se dá situace využít ve vlastní prospěch a růst.

Od březnového začátku epidemie covidu-19 v Česku bylo zaznamenáno přes 835.000 případů choroby. Zemřelo 13.272 nakažených. Index rizika protiepidemického systému PES, kterým se řídí opatření proti šíření covidu-19, dnes mírně klesl na 84 bodů ze sta. 

Ani přes letní měsíce koronavirová infekce nechce zcela zmizet z pozornosti lidí. V Česku ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu