Retro nekompromisního Jana Hamáčka: V 16 letech odjel studovat do Anglie, dostal tvrdou školu

Ministr vnitra Jan Hamáček během studií v Anglii
Ministr vnitra Jan Hamáček během studií v Anglii
Foto: Se svolením Jana Hamáčka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 9. 2020

Málokdo tuší, že ministr Jan Hamáček (41) má hodně blízko k Anglii. Ve svém dospívání tam totiž odcestoval a prožil tam rok studií. Proto je dnes perfektně vybaven angličtinou a má poměrně slušný evropský rozhled. Sympatický šéf Ústředního krizového štábu poskytl pro ŽivotvČesku.cz dnes už retro snímek z dob svého dospívání na střední škole.

V první polovině devadesátých let se Jan Hamáček rozhodl, že si vyzkouší, jaké to je být studentem na Sutton Valence School v nemetropolitním hrabství Kent. A že rozhodně neměl na růžích ustláno. Právě v Anglii dostal lidově řečeno tvrdou školu.

"V šestnácti letech jsem odjel studovat do Anglie, dostal jsem peníze na rok a musel jsem se naučit s nimi vyjít. Zvládl jsem to a zformovalo mě to," prozradil první vicepremiér Jan Hamáček pro ŽivotvČesku.cz, který se v Anglii zocelil. Na tamní střední škole totiž prošel vojenským výcvikem Combined Cadet Force a získal hodnost Lance Corporal, což se dá přeložit jako hodnost Svobodník.

Po návratu zpět do rodného Česka měl jasno o tom, co chce dělat a svůj politický sen si aktuálně zdárně plní.

Pokud jde o Hamáčkovo další vzdělání, vychodil osmileté gymnázium v rodné Mladé Boleslavi. V letech 1997–2001 studoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze obor překladatelství/tlumočnictví, studium ale nedokončil. A to že u něj byly na studium pevné a nekompromisní požadavky svědčí skutečnost, že tatínek ministra Vladimír Hamáček byl rektorem Vysoké školy Škoda Auto.

A i když mnohdy prožil těžké momenty, lidé si ho jako ministra vnitra oblíbili. Sám Hamáček se netají tím, že v Anglii se neučil být k sobě velmi tvrdý s potřebnou mírou pokory a respektu k druhému.

Zpráva o smrti vynikajícího zpěváka a skladatele Mira Žbirky (†69) ve středu zarmoutila st...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu