Rory ze seriálu Gilmorova děvčata po 21 letech od premiéry. Alexis Bledelová je čtyřicátnice, ale vypadá jako dokonalá panenka

Profimedia
Zleva Lauren Grahamová a Alexis Bledelová v seriálu Gilmorova děvčata
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 12. 11. 2021

Na začátku nového milénia se televizním divákům představil seriál Gilmorova děvčata, který se v následujících letech stal doslova fenoménem. Jednu z hlavních postav studentky Rory Gilmorové ztvárnila herečka Alexis Bledelová (40), která za poslední desetiletí snad zapomněla stárnout a i jako poměrně čerstvá čtyřicátnice vypadá výrazně mladší a zachovává si dívčí vzhled.

Televizní seriál plný dramatických zvratů, lásky, nových přátelství a nepochybně i humorných situací, které píše sám život. Seriál Gilmorova děvčata měl světovou premiéru 5. října 2000, ale čeští diváci ho měli možnost sledovat až od 8. září 2002 na nejúspěšnější tuzemské komerční stanici. Příběh vypráví osudy Lorelai Gilmorové a její dospívající dcery Rory, kterou ztvárnila americká herečka a modelka Alexis Bledelová. O český dabing postavy se pak postarala zkušená dabérka a herečka Klára Jandová (41), jejíž hlas je dobře známý.

Představitelka seriálové studentky, která vyniká svou inteligencí a životním nadhledem, vzpomíná na televizní hit moc ráda – i když tehdy vstupovala do projektu bez jakýchkoli zkušeností. "Kupodivu jsem vůbec nebyla žádná ostřílená herečka a neznala jsem celý ten proces. Studovala jsem na Newyorské univerzitě a neustále jsem se vracela na konkurz seriálu, kam si mě volali. Pamatuju si na to, že Lauren (Lauren Grahamová, která hrála postavu matky Lorelai, pozn. red.) byla opravdu skutečná profesionálka a pro mě to byla moje vůbec první herecká role. Ona byla naprosto vyrovnaná, sebevědomá a plná umělecké energie. A pro mě to byla zcela nová věc," řekla Alexis Bledelová, jak uvedl web Thethings.com.

Poslední narozeniny před jubilejní šedesátkou slaví ve čtvrtek 11. listopadu herečka Demi Mooreová (59), která zůstane nezapomenutelná v mnoha rolích. Nicméně jako svůdná tanečnice nočního klubu Erin v thrilleru Striptýz se stala ikonou a vydělala si také slušných pár milionů dolarů. Ve svém věku patří bývalá manželka Bruce Willise (66) nejen velmi krásná, ale udržuje si také obdivuhodnou postavu. Ale jak se říká: Nic není zadarmo.

Těžko se dá věřit skutečnosti, že herečka oslavila již 40. narozeniny a mimo jiné je také matkou šestiletého syna, kterého vychovává s manželem a hercem Vincentem Kartheiserem (42) – za něj se provdala před více jak sedmi lety v Kalifornii. Pohledná brunetka totiž vypadá mnohem mladší, její pomněnkově modré oči a tvář panenky se zkrátka nedají přehlédnout. Jako by od doby, co natáčela Gilmorova děvčata, zestárla opravdu jen o pár let a stále jí to velmi sluší.

Seriál Gilmorova děvčata bavil televizní diváky od počátku nového tisíciletí a získal si m...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu