Rozježené vlasy a šedivý plnovous. Keanu Reeves se ukázal v netradiční podobě. V této image je k nepoznání

Profimedia
Herec Keanu Reeves
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 1. 9. 2021

O jeho hereckém talentu není pochyb stejně jako o jeho dobrém srdci. Keanu Reeves (56) patří už mnoho let mezi hvězdy filmového Hollywoodu a má za sebou velké množství rolí. Spojen je hlavně s postavou Nea z kultovního Matrixu nebo se sérií akčních trháků, kde si zahrál zabijáka Johna Wicka. Ve čtvrtek 2. srpna oslaví 57. narozeniny a za poslední dobu výrazně změnil image. V rozježeném chlapíkovi by málokdo poznal hollywoodský idol.

Kanadský herec s libanonskými kořeny byl vždy pohledný muž, jehož lehce exotický vzhled vzbuzoval v ženách touhu a zalíbení. Dokonce i některé herecké kolegyně propadly kouzlu, kterým Keanu Reeves oplývá. Jeho partnerkou byla například krásná Sandra Bullocková (57), s níž se setkal při natáčení hned dvakrát. Poprvé spolu hráli ve filmu Nebezpečná rychlost a po dvanácti letech šlo v roce 2006 o romantický snímek Dům u jezera. "Uvažovala jsem nad tím, jak je Keanu Reeves rozkošný. A také, jak je to krásný muž. Natáčení pro mě bylo opravdu hodně těžké - abych dokázala zůstat vážná," přiznala v televizní show moderátory Ellen DeGeneresové (63).

Herec zazářil také v mysteriózním filmu Constantine nebo drama Ďáblův advokát či v Listopadové romanci. Kvůli své snad nejznámější roli počítačového experta Nea v trilogii Matrix (bude i čtvrtý díl) musel navštěvovat specializované školicí centrum, kde trénoval bojové techniky a připravoval se společně s ostatními na náročné scény. "Školení bylo jednou z věcí, které jsem musel zvážit. Jasně, že se sem tam někdo zranil. Ale nosy jsme si nezlomili. Z nějakého důvodu jsme byli opravdu dobří v tom, jak jsme se uměli bít," řekl Keanu Reeves, jak uvedl web Empireonline.com.

Ve čtvrtek 2. září oslaví charismatický Kanaďan 57. narozeniny a v posledních měsících si udržuje nezvykle nedbalou image – rozježené vlasy a prošedivělý plnovous mu přesto sedí, protože v sobě má silné osobité kouzlo. Je to zkrátka muž, kterému přibývající roky neubírají nic na jeho šarmu.

Ve věku 86 let zemřel uznávaný čínský herec Kenneth Tsang. Ve své rodné zemi měl velmi úsp...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu