Sezóna dovolených se blíží. Mluvčí CK řekla, co přibalit do lékárničky a jaký problém spíš vyřeší tamní léky

Dovolená - Ilustrační snímek
Dovolená – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 24. 6. 2021

Pandemie koronaviru zájem o dovolenou v zahraničí negativně neovlivnila a lidé jsou mnohdy rozhodnutí k moři vyrazit i přesto, že musí splnit jednu ze tří podmínek - prokázat se negativním testem, očkováním nebo proděláním nemoci. Nezapomínají ale ani na výbavu proti klasickým dovolenkovým potížím - většinou jde o bolesti hlavy či střevní a žaludeční problémy. V případě, že jedete s cestovní agenturou, vaše lékárnička nemusí být nikterak velká. "Pokud se někdo s něčím léčí, tak si samozřejmě musí vzít vhodné prášky," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková a uvedla, co rozhodně není vhodné dělat.

Ani pandemie koronaviru Čechy neodrazuje od cestování, mnozí už mají na léto koupené zájezdy. Turistická zařízení se na příjezd hostů poctivě připravují a nezanedbávají ani přípravu na případné zdravotní potíže svých klientů. I přesto se ale najdou věci, které je lepší přibalit do osobní lékárničky.

"Pokud se někdo s nějakou nemocí léčí, tak si samozřejmě musí vzít vhodné prášky. Základ na bolení hlavy či střevní potíže je také určitě dobré vzít s sebou, případně něco na alergii. V hotelech jsou také většinou lékaři a lékárny bývají na každém rohu, nehrozí tedy, že by něco nešlo sehnat na místě," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková.

V případě, že vás například v Tunisku, Turecku či Egyptě postihnou střevní potíže, přípravky z českých lékáren zabrat mohou, ale i nemusí. "Prášky, které jsou v zahraničních zemích, pomáhají na střevní potíže víc než ty české. Dokonce se může stát, že český lék vůbec nepomůže. Říkají to například i samotní Egypťané. Lidé by hlavně neměli brát tyto přípravky preventivně, pomůžou skutečně až ve chvíli, když problém nastane," prozradila pro ŽivotvČesku.cz mluvčí agentury.

Střevních potíží, takzvané Faraonovy pomsty, se bojí lidé hlavně před dovolenou v Egyptě. "Rozhodně není pravidlo, že člověk přijede do Egypta, a bude tam mít střevní problémy. Češi se často například báli jíst ovoce a zeleninu, protože si mysleli, že ji v hotelech myjí v kohoutkové vodě. Oni si to ale nedovolí, vše co nabízí, umývají balenou vodou," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz Andrea Řezníčková.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.