Šimon Plánička ze Slunce, seno alias Pavel Kikinčuk slaví 62. narozeniny. Zdeněk Troška mu poslal dojemné osobní přání

Nextfoto
Herec Pavel Kikinčuk
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 27. 10. 2021

Komediální trilogie Slunce, seno se stala klenotem české kinematografie. Jako čerstvý absolvent brněnské JAMU zazářil v prvním díle s názvem Slunce, seno, jahody herec Pavel Kikinčuk - ztvárnil roli studenta Šimona Pláničky. Právě ve středu 27. října slaví 62. narozeniny, k nimž mu popřál režisér a scénárista kultovních filmů. "Přeji jenom samou radost, zdraví, pohodu, moře krásných rolí a fajn lidi kolem sebe. Ať to všechno funguje. Už je to skoro 40 let od Slunce, seno, jahody, ale byla to Pavlova vůbec první role před kamerou. A byl skvělý," řekl Zdeněk Troška (68) pro ŽivotvČesku.cz.

Pavel Kikinčuk patří bezesporu mezi oblíbené herce. Diváci ho znají například z televizního seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, z trilogie Babovřesky nebo z »nováckého« Okresního přeboru, kde si zahrál pokladníka Ludvíka Hovorku. Nezapomenutelný však zůstane jako mladý student Šimon Plánička, kdy si v roce 1983 čerstvě po studiích na brněnské Janáčkově akademii múzických umění (JAMU) stoupl poprvé před kameru pod vedením uznávaného režiséra Zdeňka Trošky v prvním filmu Slunce, seno, jahody.

Ve středu 27. října slaví herec původem z Hradce Králové 62. narozeniny, k nimž mu popřála přes redakci ŽivotvČesku.cz režisérská legenda českého filmu. "Milý Pavlíku, k tvým narozeninám ti přeji jenom samou radost, zdraví, pohodu, moře krásných rolí a fajn lidi kolem sebe. Ať to všechno funguje jako v tom tvém nádherném malém divadle v Plzni na Doubravce, protože to je živá voda a místo, kam jezdím velice rád relaxovat. V každé roli, kterou jsi tam zahrál, jsi naprosto jedinečný a geniální. Ať ti to opravdu dlouho vydrží," poslal krásné přání Zdeněk Troška.

"Už je to skoro 40 let, ale byla to Pavlova vůbec první role před kamerou. A byl skvělý a naprosto v pohodě, velice kamarádský a vstřícný. Všichni ho měli nesmírně rádi, taky kdo by ho neměl rád. V jeho divadle jsem viděl třikrát za sebou jejich Revizora od Gogola a nejen, že to krásně režíroval, ale také to fantasticky zahrál. Viděl jsem několik různých inscenací včetně té legendární z roku 1968 ze Semaforu, ale zdaleka nejlepší je ta plzeňská z divadla Pluto. To je naprostá nádhera," dodal pro ŽivotvČesku.cz Troška, který na sympatického představitele Šimona Pláničky nešetřil slovy chvály a považuje ho nejen za výborného herce, ale také vynikajícího divadelního režiséra.

Ve věku 86 let zemřel uznávaný čínský herec Kenneth Tsang. Ve své rodné zemi měl velmi úsp...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu