Soud jednoznačně vyhrajeme. Za informacemi proti Janu Hamáčkovi si zcela stojíme, říká Janek Kroupa

Profimedia.cz
Reportér Janek Kroupa
Foto: Profimedia.cz
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 5. 5. 2021

Ministr vnitra, vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček (42) podal trestní oznámení proti novinářům, kteří tvrdí, že Hamáček chtěl v Rusku měnit informace o explozích ve vrbětickém muničním skladu za dodávky vakcínu Sputnik V. Hamáček tyto informace odmítl a po vydavateli chce 10 milionů korun. Celá věc tak patrně zamíří k soudu. "Za uveřejněnými informacemi si dál absolutně stojíme. Soud jednoznačně dopadne v náš prospěch," uvedl pro ŽivotvČesku.cz autor článku reportér Janek Kroupa (46).

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček se rozhodl, že podá trestní oznámení na novináře Janka Kroupu a Kristinu Cirokovou. V článku, který publikoval portál Seznam Zprávy, přinesli tvrzení, že Hamáček na interní schůzce jednal o úmyslu »vyměnit mezinárodní skandál« v souvislosti s výbuchem muniční skladu ve Vrběticích za dodávky vakcíny proti covidu-19 Sputnik V.

Ministr vnitra tuto verzi rázně odmítl a podle svého prohlášení na středeční tiskové konferenci bude požadovat 10 milionů korun po vydavateli článku. Jan Hamáček na tiskové konferenci dále uvedl, že v případě úspěchu věnuje finance nadaci policistů a hasičů.

Redakce ŽivotvČesku.cz po Hamáčkově oznámení, že podá trestní oznámení, kontaktovala autora článku Janka Kroupu. "Za uveřejněnými informacemi si dál absolutně stojíme," uvedl pro ŽivotČesku.cz Janek Kroupa.

Ani pandemie koronaviru Čechy neodrazuje od cestování, mnozí už mají na léto koupené zájezdy. Největší zájem je o Řecko. Turistická zařízení se na příjezd hostů poctivě připravují a konkrétně Řecko je připravené je přivítat ještě před prázdninami. "Řecká vláda oznámila, že občanům EU bude od 15. května 2021 stačit pro vstup do země pouze negativní PCR test anebo potvrzení o očkování," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková. Popsala také, proč je v této době lepší cestovat s cestovní kanceláří než na vlastní pěst.

Na dotaz, zda u soudu odtajní zdroj své informace, uvedl, že zdrojů má redakce Seznam Zprávy vždy vícero. "My nikdy nepracujeme jen s jedním zdrojem. My máme zdrojů celou řadu. Znovu opakuji, že jsme schopní prokázat, co jsme řekli," uvedl Janek Kroupa pro ŽivotvČesku.cz s tím, že soudního procesu se nebojí. "Jsem naprosto jednoznačně přesvědčen, že soud vyhrajeme," dodal ve středu po tiskové konferenci ministra vnitra Janek Kroupa pro ŽivotvČesku.cz.

Autoři reportáže se podle vicepremiéra mohli dopustit trestných činů pomluvy či šíření poplašné zprávy. Omluvu žádá Hamáček také po lídrech opozičních ODS, KDU-ČSL a TOP 09 Petru Fialovi, Marianu Jurečkovi a Markétě Pekarové Adamové, a to kvůli tomu, že ho měli veřejně označit za »vlastizrádce«.

Počasí v posledních týdnech přineslo rapidní změny teplot a na některých místech Česka dokonce ještě na přelomu dubna a května sněžilo. Není však důvod k tomu, aby člověk při pohledu ven upadal na mysli, protože na konci týdne dojde k výraznému oteplení. "V neděli budeme dokonce atakovat 25 °C, v maximech by to mělo být 20 až 24 °C a denní délka slunečního svitu se bude v neděli pohybovat na dvanácti hodinách," řekla meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz.

Poslední zveřejněný volební průzkum na konci minulého měsíce odhalil, že volby by v březnu...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu