Středa je den s nejchladnějším ránem. Teploty v některých částech ČR klesly až k -25 °C. Jak to bude do konce týdne, upřesnila meteoroložka

Počasí – Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 1. 2022

Středa se v tomto týdnu zapsala jako den s nejchladnějším ránem. "V 6 hodin ráno teplota vzduchu na Šumavě na Rokytské slati klesala k -25 °C, na Horské Kvildě k -23 °C. Mrzlo na celém území," upřesnila hodně mrazivé ranní teploty pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová. Dále pak promluvila, jaký charakter bude mít počasí v následujících dnech.

"Tlaková výše bude postupně slábnout a počasí u nás ovlivní slabá okluzní fronta, která přes naše území bude během dne přecházet od severozápadu. Ráno a dopoledne se mohou opět místy držet mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost, místy bude jasno až polojasno. Během dne bude od severozápadu přibývat frontální oblačnost, a tak bude přechodně oblačnosti více. Až pozdě večer se mohou na horách ojediněle vyskytnout i slabé mrznoucí srážky nebo slabé sněžení. Odpolední teploty budou opět zůstávat nízko, skloňovat budeme většinou ledový den, nejčastěji pocítíme -5 až 2 °C," popsala pro ŽivotvČesku.cz specialistka na počasí Dagmar Honsová.

Také noc na čtvrtek bude na celém území mrazivá. Ranní teploty ale v nižších polohách zpravidla nebudou klesat pod -7 °C. Jinak bude zpočátku noci na severu v horských oblastech oblačno až zataženo a místy slabé sněžení. Jinak bude polojasno až oblačno. Ve druhé polovině noci bude přibývat nízká oblačnost, ojediněle i mrznoucí mlhy. Ranní teploty se budou pohybovat nejčastěji mezi -1 až -7 °C, uvedla pro ŽivotvČesku.cz známá meteoroložka s tím, že podobný scénář si připraví i čtvrtek.

"Ve čtvrtek ráno a dopoledne se mohou opět místy držet mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost, ojediněle bude jasno až polojasno. Na severovýchodě se mohou vyskytovat i ojediněle slabé sněhové přeháňky. Během dne bude docházet k ubývání oblačnosti a  polojasno až skoro jasno bude místy. Na zbytku území nízká oblačnost. Odpolední teploty se budou pohybovat od 2 až 6 °C, na Ústecku bude až 8 °C. Kromě hor budou nad bodem mrazu," zdůraznila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Také o víkendu budou nejvyšší odpolední teploty zůstávat nad bodem mrazu, po ránu budou klesat pod bod mrazu. Mnoho srážek neočekáváme.

V pátek bude jasno až polojasno, místy zataženo s nízkou oblačností. Během dne na severu až oblačno a od vyšších poloh ojediněle sněžení. Ranní teploty budou klesat na 1 až -3 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 3 až 7 °C.  

V sobotu bude oblačno, během dne až polojasno, na severovýchodě území občas sněžení nebo sněhové přeháňky, v nižších polohách déšť. Ranní teploty budou klesat na 1 až -3 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 1 až 5 °C. 

Příznivci zimních sportů v České republice mají díky lednovému počasí v tuto chvíli napros...

V neděli bude oblačno, přechodně až polojasno. Ranní teploty budou klesat na 0 až -4 °C. Denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu