Tři závažné skutky. Policie obvinila řidičku, která zdrogovaná v neděli připravila o život jejich kolegu Pavola K. (†32)

Při nehodě zemřel policista.
Při nehodě zemřel policista.
Foto: Archiv Policie ČR

Policie obvinila řidičku, která v neděli večer pod vlivem alkoholu a drog narazila na ulici 5. května do policejního vozu, v němž zahynul ostravský policista (†32). Na Twitteru to oznámil policejní prezident Jan Švejdar.

Řidičkou je matka dvou dětí Jitka R. (39). Žije v okolí Průhonic, a její nehodě prý předcházela hádka, a dokonce údajně honička ve vozech s manželem. Před osudnou nehodou měla lehce havarovat do jiného vozu v Nuslích.

V ranních hodinách ji policie propustila. „Dotyčná byla propuštěna na svobodu. Nebyla dosud obviněna, a tudíž ani pro ni nebyla navržena vazba, protože má trvalý pobyt v ČR a zde i osobní vazby. Je to žena s českým občanstvím, tedy nikoli cizinka,“ uvedla mluvčí policie pro Právo Violeta Siřišťová.

A nebylo zcela jasné, kdy ji policie obviní. Řešení případu ještě ráno bylo ve fázi příprav. Vše se změnilo zřejmě poté, co se o věc začal zajímat policejní prezident. Ten také o obvinění řidičky informoval na sociální síti. "Řidičce, která v neděli způsobila smrtelnou dopravní nehodu, bylo dnes sděleno obvinění hned pro tři skutky. Usmrcení z nedbalosti, těžké ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Vyšetřování probíhá na svobodě," uvedl Švejdar.

Velmi bolestivou smrtí zemřela teprve devatenáctiletá dívka při tragické nehodě u města Po...

Tragicky zesnulý dvaatřicetiletý policista Pavol K., který podlehl zraněním po nehodě na pražské ulici 5. května, měl krátce před svatbou. S partnerkou plánovali rodinu. Pavol K. devět let sloužil u ostravské městské policie. Před dvěma lety obdržel vyznamenání za záchranu života seniora.