Tři závažné skutky. Policie obvinila řidičku, která zdrogovaná v neděli připravila o život jejich kolegu Pavola K. (†32)

Při nehodě zemřel policista.
Při nehodě zemřel policista.
Foto: Archiv Policie ČR
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 7. 2020

Policie obvinila řidičku, která v neděli večer pod vlivem alkoholu a drog narazila na ulici 5. května do policejního vozu, v němž zahynul ostravský policista (†32). Na Twitteru to oznámil policejní prezident Jan Švejdar.

Řidičkou je matka dvou dětí Jitka R. (39). Žije v okolí Průhonic, a její nehodě prý předcházela hádka, a dokonce údajně honička ve vozech s manželem. Před osudnou nehodou měla lehce havarovat do jiného vozu v Nuslích.

V ranních hodinách ji policie propustila. „Dotyčná byla propuštěna na svobodu. Nebyla dosud obviněna, a tudíž ani pro ni nebyla navržena vazba, protože má trvalý pobyt v ČR a zde i osobní vazby. Je to žena s českým občanstvím, tedy nikoli cizinka,“ uvedla mluvčí policie pro Právo Violeta Siřišťová.

A nebylo zcela jasné, kdy ji policie obviní. Řešení případu ještě ráno bylo ve fázi příprav. Vše se změnilo zřejmě poté, co se o věc začal zajímat policejní prezident. Ten také o obvinění řidičky informoval na sociální síti. "Řidičce, která v neděli způsobila smrtelnou dopravní nehodu, bylo dnes sděleno obvinění hned pro tři skutky. Usmrcení z nedbalosti, těžké ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Vyšetřování probíhá na svobodě," uvedl Švejdar.

Tragicky zesnulý dvaatřicetiletý policista Pavol K., který podlehl zraněním po nehodě na pražské ulici 5. května, měl krátce před svatbou. S partnerkou plánovali rodinu. Pavol K. devět let sloužil u ostravské městské policie. Před dvěma lety obdržel vyznamenání za záchranu života seniora.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.