Úlovek jako z hororu: Rybář ulovil v síti mezi kraby rybu, která na něj »vybafla« lidskou tváří

Thajský rybář se dočkal děsivého úlovku
Thajský rybář se dočkal děsivého úlovku
Foto: Profimedia.cz

Unikátní úlovek si každý milovník rybaření může představovat asi úplně jinak. Třiatřicetiletému rybáři se však podařilo zachytit v pasti něco opravdu neobvyklého. Vylovil totiž rybu, jakou by zřejmě nikdo nečekal a která mu málem přivodila infarkt. Měla totiž děsivou tvář s lidským výrazem.

Thajský rybář Prasert Shookul (33) zažil opravdu nepříjemnou situaci, na kterou nejspíš do konce svého života nezapomene. Poblíž neobydleného ostrova v Andamanském moři připravil past na kraby a trpělivě čekal na tučný úlovek. Když se vydal zjistit, kolik krabů se chytilo do jeho sítě, dočkal se nemilého překvapení. Uvízla v ní totiž na první pohled zvláštní ryba, kterou otočil, aby si ji dobře prohlédl. Ale když to udělal, »vybafla« na něj děsivá lidská tvář.

Bizarní ryba měla totiž oči a ústa, která se podobala těm lidským. Strašidelný pohled však převýšila rybářova zvědavost, a tak tvora pořádně prozkoumal. Mořské stvoření ulovené v síti mezi kraby mělo velmi krátké tělo a chyběly mu jakékoli zuby. "Málem jsem všechno zahodil zpátky do moře, když jsem spatřil tu děsivou rybu," popsal hrozný zážitek a nevídaný nález thajský rybář.

Podivně vyhlížející »něco« uhynulo už během zpáteční cesty ke břehu. Ryba vážila necelé tři kilogramy – přesně 2,7 kilo a byla dlouhá celkem 42 centimetrů.

Lucie Borhyová (42) si vyrazila na dovolenou k moři a neochudila své fanoušky o pořádnou p...