Uplynulo 7 let od vraždy Moniky (†36) a Klárky (†8) Kramných. Existují naděje na obnovu procesu

Monika Kramná s dcerou.
Monika Kramná s dcerou.
Foto: Archiv Monika Kramná
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 7. 2020

Už je to sedm let, co na dovolené v Egyptě vyhasly životy Moniky (†36) a Klárky (†8) Kramných. Za jejich vraždu byl odsouzen manžel a otec Petr Kramný (42). Ten od počátku odmítal, že by s jejich smrtí měl co do činění. A stále doufá v obnovu řízení, při kterém se prokážou jeho slova.

Kramný byl Krajským soudem odsouzen k osmadvacetiletému trestu. V roce 2013 na dovolené v egyptském hotelu zavraždil elektrickým proudem svou manželku a nezletilou dceru. Stále usiluje o očištění svého jména. Podle jeho advokátky naděje existují. Návrh na obnovu procesu je už přibližně rok na stole Krajského soudu v Ostravě.

Hroby v Karviné

Tragickou událost, při které zemřela matka s dcerou, připomínají dva hroby v Karviné. O ně se starají obě znepřátelené rodiny.

O jeden hrob se stará Moničina rodina, o druhý, který se na hřbitově v Karviné nalézá hned vedle, udržují rodiče Petra Kramného. Ti jsou stále přesvědčení, že jejich syn je nevinný. V den 7. výročí nesmírně tragické události ani jedna z rodin na tragickou událost nezapomenula.

Kramný, jehož případ sledovala celá republika, si trest odpykává ve věznici Mírov.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.