V minulosti na něj ženy stály fronty. Herec Mel Gibson změnil vzhled, který mu přidal hromadu let navíc

Herec Mel Gibson
Herec Mel Gibson
Foto: Profimedia.cz

Ve filmech Statečné srdce a Po čem ženy touží si publikum Mela Gibsona (65) zamilovalo. Fanoušci se nenechali odradit ani jeho skandály souvisejícími s rasismem. V posledních letech ale přeci jen o něco přišel, a to o přízeň žen. Obzvlášť po natáčení posledního akčního filmu Fatman, kvůli kterému ohromně přibral.

Mel Gibson hrál v akčních i romantických filmech a byl vždy považován za lamače ženských srdcí a také velkého sukničkáře, o čemž koneckonců svědčí i to, že má 9 dětí. Díky šibalskému úsměvu a pronikavě modrým očím byl »nadsamcem«, který něžnému pohlaví podlamoval kolena. Nicméně jeho časům na vrcholu už odzvonilo.

Muži v Hollywoodu jsou proslulí tím, že jsou s přibývajícím věkem záhadně atraktivnější. To však není případ americko-australského herce a režiséra, který má ve svém rodokmenu také irské předky. Jeho filmy už moc pozitivních ohlasů nesklízí, rasismus mu na dobré pověsti nepřidal a vzhled už v jeho věku logicky také není jako za mladých let.

Mel Gibson si začal před časem pěstovat šedivý plnovous, kvůli kterému působí ještě starší než ve skutečnosti je a později začal i přibírat. Pomyslným hřebíčkem do rakve štíhlosti u něj bylo natáčení filmu Fatman, kvůli kterému musel nabrat spoustu kilogramů. Dokonce se rozjedl natolik, že musel být krocen v jídle.

Ve filmu Fatman hollywoodský herec ztvárnil roli problémové obdoby Santa Klause. Tvůrci Eshon a Ian Nelsonovi ho museli ve stravování brzdit. "Vypadám jako vepřík, konzultoval jsem s nimi, jestli mám ještě přibírat," uvedl herec v rozhovoru pro deník The Sun.

"Zeptal jsem se, jestli si mám do jídelníčku zařadit více sušenek a zmrzliny. Zastavili mě a řekli, že teď jsem pro natáčení ideální. Prý mám být obtloustlý, ale ne úplně obézní," připustil Mel Gibson.

Oblíbenou součástí televizního programu byl od roku 2001 zábavný pořad Country estráda, je...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.