Vize Baby Vangy od roku 2021: Masivní globální oteplování a konec rakoviny, spoutá ji železný řetěz

Pixabay.com
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 11. 1. 2021

Bulharská věštkyně Baba Vanga (†85), celým jménem Vangelije Pandeva Dimitrovová – Gušterovová, zůstává dodnes kontroverzní osobností. Jako děvče přišla nešťastnou náhodou během silné bouře o zrak a právě tehdy se u ní projevily údajné věštecké schopnosti. Neohlížela se na své předpovědi budoucnosti, mluvila o nich, ať už byly dobré, nebo zlé. A některá z jejích proroctví teprve čekají na to, až se naplní.

Baba Vanga jako dvanáctileté dítě oslepla během děsivé bouře, kdy se jí do očí dostal prach a špína. Lékaři si nevěděli s jejím stavem rady, ale po nešťastném zranění se v jejím životě něco změnilo. Začala mít jasnovidecké sny, které se proměnily ve vize budoucnosti, kterou předpovídala. Byla vyhledávanou léčitelkou a podle mnohých dokázala rozmlouvat s mrtvými, čímž děsila snad úplně nejvíce. Přesto k ní dojížděli lidé z obrovských dálek, aby využili jejích údajných schopností. Některá její proroctví stále čekají na to, až se naplní.

Globální oteplování a konec celosvětové hladovění

Mezi předpovědi, které se mají teprve stát, patří například masivní globální oteplování v letech 2033 až 2045, kdy podle jejích vizí budou tát ledovce a výrazně stoupne hladina oceánu. Jako velký problém popsala i celosvětové hladovění, které by mělo dojít svému konci až mezi roky 2025 a 2028, jak uvádí deník The Sun.

Pokrok medicíny a léčba rakoviny

Jednou z pozitivních zpráv jejích věšteb byla ta související s pokrokem medicíny, kdy by lékaři měli být schopni léčit jakoukoli nemoc prostřednictvím technologie klonování. "Na počátku 21. století se lidstvo zbaví rakoviny. Přijde den, kdy bude spoutána železnými řetězy," cituje »Nostradama Balkánu« web yearly-horoscope.org.

Čína jako nepřekonatelná velmoc

"Mocný drak se zmocní lidstva. Tři velikáni se spojí. Někteří lidé budou vlastnit rudé peníze. Vidím čísla 100, 5 a mnoho nul." Někteří si vykládají její proroctví tak, že drakem by měla být Čína, která se stane supervelmocí. Třemi velikány údajně myslela Indii, Rusko a již zmíněnou Čínu. Pokud jde o rudé peníze, bankovky v hodnotě 100 čínských jüanů a 5000 ruských rublů mají obě červenou barvu.

Ať už se o bulharské jasnovidce mluví v dobrém, nebo zlém, mezi lidmi dokázala vzbudit obrovskou zvědavost a strach zároveň. V každém proroctví si lze najít určitý smysl, pokud člověk chce. Takže jestli měla Baba Vanga skutečně vzácný dar, nebo byla pouze dobrou manipulátorkou, se už nikdo nedozví.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu