Vzkaz pro Ovčáčka z Bible a od andělů nové vlády, Efezským 5,18, Jirko: Neopíjejte se vínem. Promluvila mluvčí záchranky

Aktu.cz
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček
Foto: Aktu.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 18. 12. 2021

Zhruba dvě promile alkoholu v sobě měl mít podle dostupných informací Jiří Ovčáček (42) v pátek okolo třetí hodiny ranní, když ho záchranáři za asistence policie odváželi do nemocnice. Pomoc mu zavolal taxikář, na jehož žádost o vystoupení z vozidla hradní mluvčí nereagoval. Kromě toho, že se ke zdravotníkům choval agresivně, se ještě zvládl poranit. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila nejenom mluvčí pražské záchranky, ale i některé nové politické tváře s dotazem, co si o počínání pravé ruky hlavy státu myslí. Dostalo se i na odpověď v podobě verše z biblického listu Nového zákona.

Tiskový mluvčí prezidenta České republiky Jiří Ovčáček v pátek okolo třetí hodiny ranní skončil pod vlivem alkoholu v péči záchranářů a policistů. A možná si myslil, že je Boží syn, nebo snad Anděl. Alespoň tak se podle některých tvrzení a svědectví choval.

Hovory na tísňové linky uskutečnil taxikář, na jehož výzvy k vystoupení z vozidla pravá ruka prezidenta nereagovala. Informaci jako první přinesl portál Aktu.cz s tím, že Ovčáček zůstal řidiči taxislužby dlužen 350 korun.

Když do Dělnické ulice v Holešovicích dorazili přivolaní záchranáři, Jiří Ovčáček na ně reagoval agresivně a vulgárně, popsali Aktu.cz svědci. S jeho převozem do střešovické nemocnice tak museli zdravotníkům pomáhat přivolaní policisté.

"Mohu potvrdit, že kolem 3 hodiny ráno jsme vyjížděli do Dělnické ulice v Praze, kde policisté přijali oznámení, že muž odmítá opustit vozidlo taxi služby. Po příjezdu policisté zjistili, že tento muž je silně pod vlivem alkoholu a tak rychlá záchranná služba tohoto muže převezla do nemocnice na ošetření," řekl pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Richard Hrdina.

Ještě než byl Jiří Ovčáček převezen do střešovické nemocnice, kterou měl podle informací Aktu.cz ještě téhož dne opustit, zranil se. Když pro něj přijela záchranná služba, kromě opilosti zjistila také zranění v oblasti hlavy. "Ano, mohu potvrdit, že muž, který byl převážen, měl drobný úraz hlavy," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

V záchranném voze společně se zdravotníky a Jiřím Ovčáčkem jel i příslušník policie. K tomuto kroku, kdy policisté asistují při převozu pacienta, se přikračuje v momentě, kdy situace z pacientovi strany nějakým způsobem eskaluje. Doprovod policisty zajistí bezpečí jak pacientovi, tak záchranářům, kteří danému člověku přijeli na pomoc.

"V případě, že je na místě vyhrocená situace, v případě, že je daný pacient nespolupracující či agresivní, tak nás doprovází policie. Transport probíhal za asistence policie. Policista jel ve voze jako doprovod a bývá to tak, že jde o standardní situaci, kdy bývají komplikace u výjezdu. Je tam proto, aby nedošlo ke konfliktu," vysvětlila charismatická mluvčí pražské záchranky Jana Poštová pro ŽivotvČesku.cz.

Na dotaz redakce ŽivotvČesku.cz se Jiří Ovčáček k incidentu doposud nevyjádřil. Neodpověděl na SMS zprávu a telefon přepnul do módu, kdy se mu nejde dovolat. A možná v tuto chvíli vyčkává, až lidé uslyší Boží Slovo z nebes.

Kromě několika jiných politiků, odpověděl na dotaz redakce ohledně jednání Jiřího Ovčáčka nově jmenovaný ministr vnitra Vít Rakušan. "Nechci kritizovat jednotlivé excesy, protože se mohou stát každému z nás. Obecně ale, každá funkce tohoto typu, na kterou se mě, pane redaktore, ptáte, je reprezentativní a i ve volném čase si musí člověk uvědomit, ať chce či nechce, a to je úděl funkcí, kdy člověk nereprezentuje jen sebe, a to je úřad jako takový. Takže pokud se mě ptáte na pana mluvčího, odpovím, že mohlo by to vysvětlovat, proč nebyl přítomen na našem jmenování, ale také nemusí," řekl Vít Rakušan pro ŽivotvČesku.cz

Redakce oslovila dále několik známých politických tváří, část z nich byla v pátek jmenována Ovčáčkovým šéfem Milošem Zemanem, druhá část v pátek přišla o své pravomoci - zda se tímto způsobem má projevovat muž, který má vliv na vrchního velitele ozbrojených sil ČR. Ti, co odpověděli, se shodli na citátech z Bible. Snad jako by Jiřímu Ovčáčkovi chtěli na dálku ukázat život, který veřejnosti prezentuje sám a patrně se od něho jako hříšník vzdálil.

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček je totiž velký milovník Boha a zdá se, že Bůh mu nejde úplně naproti. Před třemi lety ve svém křesťanském životě učinil mluvčí prezidenta zásadní změnu, když odešel z Církve československé husitské k římským katolíkům, což je největší organizovaná skupina v křesťanství.

V posledních měsících o své víře dával Jiří Ovčáček velmi často vědět, když na sociálních sítích zveřejňoval různá kázání, jak by se měli lidé chovat. Sám ale jako ortodoxní muž s vírou v srdci a Biblí v ruce za jakékoliv okolnosti ví, že alkohol, tedy především víno, je v Bibli zmíněno140x a výraz opilství 40x a i když alkohol sám o sobě není hříchem, Boží syn Jiří s ním neumí moc zacházet a neměl by tak pokoušet ďábla. Úsměvný vzkaz pro Jiřího Ovčáčka byl pak v podobě prostého sdělení: Efezským 5,18.

A co to přesně znamená?

Ve věku 82 let zemřel uznávaný sexuolog Radim Uzel, bojoval se zákeřnou rakovinou žaludku....

Efezským 5,18: Neopíjejte se vínem (což vede k prostopášnosti), ale nechávejte se naplnit Duchem. 19 Promlouvejte k sobě navzájem v žalmech, chvalozpěvech a duchovních písních; svým srdcem zpívejte a hrajte Pánu. 20 Vždycky za všechno děkujte Bohu a Otci ve jménu našeho Pána Ježíše Krista.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu