Z lásky se stala nenávist. Jaromír Soukup si vyzvedl dceru Rozárku u Agáty doma. Bývalí partneři se u toho vzájemně natáčeli na telefon

Jaromír Soukup a Agáta Hanychová
Jaromír Soukup a Agáta Hanychová
Foto: Nextfoto
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 9. 2023

V životě Agáty Hanychové se zřejmě opakuje historie. Tak jako se s bývalým manželem Jakubem Prachařem soudila o dceru Miu, nyní řeší nepříjemné předávání nejmladší dcery Rozárky s jejím otcem Jaromírem Soukupem. Pětiměsíční holčičku si bývalí partneři předali u Agátina domu v pátek, jak zachytili fotografové webu Expres.cz. Byla to kuriózní podívaná, jelikož se oba partneři, jak uvedl web, vzájemně natáčeli na telefon. Pro ŽivotvČesku.cz ohledně podobných »rodičovských válek« promluvil psycholog Jeroným Klimeš.

Agáta Hanychová a Jaromír Soukup už podle informací webu Expres.cz vědí, jak budou o společnou pětiměsíční dceru Rozárku pečovat. Předběžné opatření podle zdroje webu prý stanovuje, že Soukup může dceru navštěvovat zatím třikrát týdně, a to do doby, než začne soud o úpravu péče, popřípadě pokud rodiče dítěte neuzavřou dohodu, kterou jim soud s ohledem na dítě posvětí. Z toho prý Agáta nadšená příliš není. "Jaromír může vídat dceru až třikrát týdně, v přesně stanovený čas. Toto rozhodnutí bere Soukup jako výhru, Agáta jako prohru," sdělil zdroj portálu.

K jednomu z prvních předání malé Rozárky došlo v pátek v Suchdole před Agátiným domem. Na první pohled vše vypadalo jako běžné předání dítěte s taškou plnou věcí. Expres.cz měl na místě své fotografy - mezi bývalými partnery byla napjatá atmosféra. Agáta dokonce vytáhla mobilní telefon, aby si vše zdokumentovala. Po chvilce začal natáčet i Soukup, poté bez jediného slova sedl do auta a odjel pryč. S dcerou strávil osm hodin, s jejím návratem se zpozdil o deset minut, jak dále píše web. Agáta prý celého vztahu s mediálním magnátem lituje a soužití s ním označila údajně za chybu od začátku do konce.

Agáta Hanychová se kromě půjčování dcery musela přizpůsobit i na sociální síti Instagram. Jaromír Soukup si údajně nepřál, aby nadále dceru ukazovala veřejně. Po dvou dnech od údajného zákazu to vypadá, že expartneři našli společný kompromis a influencerka, kterou Instagram živí, může Rozárku zveřejňovat alespoň s páskou na očích - případně brýlemi.

I když vše vypadalo mezi partnery jako ideální, současný stav vypovídá o pořádné válce rodičů dítěte. "Tohle trvá do doby, než láska přejde na někoho jiného. U muže do doby, než přejde na jinou ženu, jinak to trvá až do smrti, nebo než se z toho lidé vymotají. Záleží na povahových vlastnostech daného člověka, obecně lze říct, že to trvá roky. Nejrychleji to odeznívá, když se málo válčí, čím více se válčí, tím více to je pro obě strany masakr," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz uznávaný psycholog Jeroným Klimeš, jak to mezi rodiči dětí bývá, když se z lásky stane nenávist.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.