Zemřela herečka z To je vražda, napsala. Jessice Walterové bylo 80 let

Profimedia.cz
Herečka Jessica Walterová
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 25. 3. 2021

Ve věku 80 let zemřela Jessica Walterová, herečka ze seriálů To je vražda, napsala a Columbo. Informaci o jejím skonu sdělila zahraničním médiím její dcera Brooke Bowmanová (49). Jessica se herectví věnovala více než 60 let a zanechala po sobě památku ve formě řady nezapomenutelných seriálových i filmových rolí.

Herečka Jessica Walterová, v Česku nejlépe známá díky seriálům To je vražda, napsala a Columbo, je po smrti. Smutnou informaci zveřejnila její dcera Brooke Bowmanová v prohlášení, které poskytla americkým médiím.

Walterová se herectví věnovala více než 60 let a ztvárnila řadu nezapomenutelných filmových i seriálových rolí. Prosadila se i v dabingu. Podle magazínu Deadline zemřela poklidně ve spánku.

"S těžkým srdcem musím oznámit, že má milovaná maminka Jessica zemřela. Herectví ji naplňovalo více než šest dekád a největší radost jí přinášela možnost vyprávět příběhy na obrazovce i mimo ni. Její památka tu s námi zůstane ve formě její práce a blízcí na ni budou navždy vzpomínat," napsala dcera zesnulé herečky v prohlášení.

Jessica byla za svůj život oceněna několika významnými soškami, měla i nominaci na Zlatý glóbus. V roce 1971 si zahrála po boku Clintona Eastwooda v dramatu Zahrajte mi "MISTY", tento film byl pro Clinta rovněž režijním debutem.

Kromě fanoušků starších seriálu si Jessicu Walterovou mohou pamatovat i příznivci novodobější tvorby. Hrála kupříkladu v seriálech 90210: Nová generace, Arrested Development, Námořní vyšetřovací služba či Harley Quinn z roku 2020, kde ztvárnila svou poslední roli.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu