Zesnulý policista (†32) měl krátce před svatbou. V neděli ho o život připravila zdrogovaná řidička

Zeznulý policista měl krátce před svatbou.
Zeznulý policista měl krátce před svatbou.
Foto: Policie ČR / Facebook PK
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 7. 2020

Tragicky zesnulý dvaatřicetiletý policista Pavol K., který podlehl zraněním po nehodě na pražské ulici 5. května, měl krátce před svatbou. S partnerkou plánovali rodinu. Stal se ale obětí řádění řidičky, která usedla za volant pod vlivem alkoholu a omamných látek...

Nehoda se stala v neděli večer v Praze v ulici 5. května. Do policejního vozu najel mercedes ve vysoké rychlosti. Mluví se o velmi vysoké rychlosti. Hasiči z něj následně vyprostili policistu s kolegyní a také Pavola K. I přes resuscitaci s ho nepodařilo zachránit...

"Drahý a milovaný syn, snoubenec, synovec, bratranec, kamarád a kolega," stojí ve smutečním oznámení zveřejněném jeho kolegy.

"Řady moravskoslezské policie opustil policista sloužící sice krátce, avšak který si získal svou pracovitostí a nadšením pro službu, spravedlností a obětavostí jejich srdce," prohlásil krajský policejní ředitel Tomáš Kužel.

Pavol K. devět let sloužil u ostravské městské policie. Před dvěma lety obdržel vyznamenání za záchranu života seniora.

Co bude s řidičkou? To zatím není známo. Žena je ale podezřelá z usmrcení z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě obvinění by jí hrozilo až šest let vězení.

Nikdy nepochopím, jak může někdo usednout za volant pod vlivem alkoholu nebo návykových látek. Je to pro mě naprosto neomluvitelné a budu proti tomu osobně jako vždy bojovat a trvat na důsledném potrestání,“ řekl k tragické nehodě policejní prezident Jan Švejdar.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.