-10 °C se na vás už těší. Počasí začne testovat, jak se Češi oblékají. Meteoroložka řekla, od kterého dne sestoupí teploty

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 12. 2021

Počínaje prvním prosincovým dnem nastala meteorologická zima. Ale počasí je zatím velmi proměnlivé. Zcela oprávněně právě to některé znervózňuje, protože už možná tuší, že počasí si chystá pořádné překvapení. "Připravit se musíme na výrazný pokles teplot vzduchu," řekla pro ŽivotvČesku.cz k nadcházejícím dnům konzultantka počasí Dagmar Honsová. Teploty budou totiž klesat a nebude to nic příjemného.

"Zatímco ještě včerejší (čtvrteční) ráno bylo relativně teplé, v 7 hodin naměřeno v Ostravě 7,4 °C, během odpoledne do České republiky začne pronikat studený vzduch od severozápadu. Výrazně srazí teploty a páteční ráno už přinese v minimech na západě území až -8 °C. V příštím týdnu bude po ránu při malé oblačnosti a na sněhové pokrývce teplota klesat až k -10 °C," upozornila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová. Zapomenout si tak na cestu mimo domov čepici čí šálu se nemusí vyplatit.

V první polovině příštího týdne se dá očekávat podle slov konzultantky typický zimní charakter počasí. O sněhové vločky nebude v nížinách nouze.

"Po neděli se dá očekávat oblačno až zataženo, občas sněžení nebo sněhové přeháňky. V nížinách i déšť. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 0 až -4 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -1 až 3 °C," uvedla ohledně pondělní předpovědi počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s predikcí do poloviny týdne, která prověří odolnost jednotlivců a některé neopatrné jedince pošle do postele s nachlazením.

V úterý bude oblačno až zataženo, občas sněžení nebo sněhové přeháňky. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -3 až -7 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -2 až 2 °C.

Ve středu bude oblačno až zataženo, občas sněžení nebo sněhové přeháňky. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -3 až -7 °C, ojediněle na -10 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -2 až 2 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.