Portál ŽivotvČesku.cz v číslech a rating NFNZ

ŽivotvČesku.cz je zpravodajsko-publicistický web se zaměřením na aktuální témata z různých oblastí. Web obsahuje kromě aktuálního zpravodajství společenskou a lifestylovou rubriku a přináší komentáře, analýzy nebo glosy a vlastní tematické seriály.

  • MediaRating zpravodajských a publicistických médií spadající pod Nadační fond nezávislé žurnalistiky (NFNZ) ve svém nezávislém hodnocení web ŽivotvČesku.cz v březnu 2022 ohodnotil písmenem B+.[2]
  • Stejné hodnocení B+ udělil NFNZ portálu ŽivotvČesku.cz i v dalším období nezávislého hodnocení v červenci 2022.
  • V únoru 2023 byl publikován nový MediaRating zpravodajských, regionálních a agregovaných webů, v němž ŽivotvČesku.cz obdržel hodnocení B-.
  • V listopadu 2023 v novém ratingu NFNZ portálu ŽivotvČesku.cz byla zachována známka A-. Data Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky pro kódování jsou za období říjen 2022 až srpen 2023.

Portál ŽivotvČesku.cz byl zařazen v listopadu 2023 agenturou PRNews mezi »Deset nejoblíbenějších médií, která informují o nejnovějších zprávách ze světa«.

ŽivotvČesku.cz (zivotvcesku.cz) – 37,6 milionu zobrazení (Průzkum byl proveden na základě webových stránek z katalogu PRNEWS.IO. Statistiky návštěvnosti vycházejí z analytických dat společnosti SimilarWeb. Jedná se o období od 1. ledna do 30. září 2023.)