11 let od ochrnutí: Kdyby se to nestalo, nemám rodinu. Plánujeme druhé dítě, říká Muž roku Martin Zach

Martin kvůli kvůli nešťastnému skoku do vody ochrnul
Martin kvůli kvůli nešťastnému skoku do vody ochrnul
Foto: Se svolením Martina Zacha
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 8. 2020

Před 11 lety, přesně 29. srpna 2009 se Martinu Zachovi (34) navždy změnil život. Jen den po triumfálním vítězství v soutěži Muž roku odjel s kamarády slavit. Při nešťastném skoku do rybníka si vážně poranil páteř. I přes snahu lékařů ochrnul a skončil na invalidním vozíku. Pro ŽivotvČesku.cz se ohlédl za minulostí. "Kdyby se to nestalo, neměl bych rodinu," svěřil se sympatický Martin.

Martinův příběh, kdy 24 hodin po fenomenálním vítězství v soutěži krásy ochrnul, zaujal celé Česko. Jen málokdo dokázal vstřebat, jak se radost z úspěchu může rychle proměnit v tragédii.

Poté, co vítěz Muže roku z roku 2009 skočil do rybníka Kačák ve Vrchlabí, otočil se mu život naruby. Minul bójemi vyznačené místo a dopadl na mělčinu. Bohužel hlavou. Poranil si páteř a následně musel být vrtulníkem transportován do královéhradecké nemocnice. Lékaři bojovali o jeho život, následky nešťastného skoku do vody zná každý - ochrnutí a invalidní vozíček.

"Hned poté, co mi lékaři řekli, že to nevypadá dobře a ochrnul jsem od pasu dolů, hodil jsem to za hlavu. Věděl jsem, že to už nic nezmění. A začal jsem to brát tak, jak to je," svěřil své pocity pro ŽivotvČesku.cz Martin Zach, který se nevzdal. Začal bojovat se svým osudem.

"Myslím, že kdyby se to nestalo, nemám dnes rodinu a žil bych jinak. Teď jsem ale šťastný, že tu rodinu mám. Mám úžasnou manželku Martinu a syna Adriana a za to jsem neskutečně vděčný," řekl Martin.

Ženil se před dvěma lety. A na svou rodinu nedá dopustit. "Moje žena je laskavá, obětavá, dokonalá," vysekl pochvalu ženě, která má rozhodně srdce na pravém místě. "Plánujeme druhého potomka. U jednoho rozhodně nezůstaneme," prozradil Martin Zach pro ŽivotvČesku.cz.

Martin i přes svůj handicap stále sportuje a dokonce podniká. Věnuje se výrobě speciálního oblečení pro vozíčkáře. A je důkazem toho, že když se člověk v těžkých chvílích nevzdá, život mu do cesty může dát i krásné věci - třeba krásnou a milující rodinu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.