11 lidí si udělalo mejdan v parku. Sedět doma nebudeme, řekli policistům, ti jim rozdali pokuty

Jedenáctičlenná parta si udělala mejdan v zámecké zahradě ve Vyškově (Policie ČR)
Jedenáctičlenná parta si udělala mejdan v zámecké zahradě ve Vyškově (Policie ČR)
Foto: Policie ČR

Jedenáctičlenná parta mladých lidí nechtěla pochopit, že nemůže pořád sedánky, byť venku. Bez roušek posedávali v zámecké zahradě ve Vyškově, zpacifikovat je musela hlídka policie. Jedna dívka se pokusila z místa uprchnout, nakonec se ani ona nevyhne tučné pokutě.

Hezké počasí opět řadu Čechů zlákalo k porušení vládních opatření proti šíření koronaviru. Venku se lidé mohou pohybovat až na výjimečné případy pouze ve dvou, to však vůbec nezajímalo mládež z Vyškova. V zámecké zahradě jich popíjelo a kouřilo hned jedenáct!

"Nechtěli pochopit, že porušují nařízení vlády a nemohou se takto shromažďovat. Argumentovali tím, že jsou  mladí a zdraví a nechtěli slyšet, že doma sedět nemusí, ale mohou čas venku trávit podobně jako kolemjdoucí, kteří kolem nich procházeli nebo projížděli na kolech," řekla mluvčí policistů Alice Musilová.

VIDEO: Policie vysvětluje partičce, že nemůže popíjet venku

"Někteří z této skupinky si nasazovali připravenou roušku, až zahlédli přicházející hlídku. Jedna slečna se pokusila skupinku opustit a poté nechtěla policistům sdělit totožnost," dodala Musilová.

Hlídka případ předala správnímu orgánu a všech jedenáct výtečníků může očekávat, že dostanou tučnou pokutu.

Ve Vyškově popíjela skupina lidí i přímo v centru města, také to bude řešit správní orgán. Čtyři lidi policisté přistihli bez roušek.

Galerie

Antigenní testy, které vláda nakoupila pro testování ve školách, nemají podle odborníků do...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.