11 lidí si udělalo mejdan v parku. Sedět doma nebudeme, řekli policistům, ti jim rozdali pokuty

Jedenáctičlenná parta si udělala mejdan v zámecké zahradě ve Vyškově (Policie ČR)
Jedenáctičlenná parta si udělala mejdan v zámecké zahradě ve Vyškově (Policie ČR)
Foto: Policie ČR
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 4. 2020

Jedenáctičlenná parta mladých lidí nechtěla pochopit, že nemůže pořád sedánky, byť venku. Bez roušek posedávali v zámecké zahradě ve Vyškově, zpacifikovat je musela hlídka policie. Jedna dívka se pokusila z místa uprchnout, nakonec se ani ona nevyhne tučné pokutě.

Hezké počasí opět řadu Čechů zlákalo k porušení vládních opatření proti šíření koronaviru. Venku se lidé mohou pohybovat až na výjimečné případy pouze ve dvou, to však vůbec nezajímalo mládež z Vyškova. V zámecké zahradě jich popíjelo a kouřilo hned jedenáct!

"Nechtěli pochopit, že porušují nařízení vlády a nemohou se takto shromažďovat. Argumentovali tím, že jsou  mladí a zdraví a nechtěli slyšet, že doma sedět nemusí, ale mohou čas venku trávit podobně jako kolemjdoucí, kteří kolem nich procházeli nebo projížděli na kolech," řekla mluvčí policistů Alice Musilová.

VIDEO: Policie vysvětluje partičce, že nemůže popíjet venku

"Někteří z této skupinky si nasazovali připravenou roušku, až zahlédli přicházející hlídku. Jedna slečna se pokusila skupinku opustit a poté nechtěla policistům sdělit totožnost," dodala Musilová.

Hlídka případ předala správnímu orgánu a všech jedenáct výtečníků může očekávat, že dostanou tučnou pokutu.

Ve Vyškově popíjela skupina lidí i přímo v centru města, také to bude řešit správní orgán. Čtyři lidi policisté přistihli bez roušek.

Galerie

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.