12 let od ochrnutí. Plánujeme druhé dítě, říká Muž roku Martin Zach. Popsal vteřinu, která mu pod hladinou vody změnila život

Autor: ŽivotvČesku / Zdroj foto: Se svolením Martina Zacha |
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 8. 2021

Zanedlouho to bude 12 let, kdy se Martinu Zachovi (35) navždy změnil život. Den po triumfálním vítězství v soutěži Muž roku 2009 odjel na závody, kde měl exhibiční skoky na běžkách. Při nešťastném skoku do rybníka si vážně poranil páteř. I přes snahu lékařů ochrnul a skončil na invalidním vozíku. Pro ŽivotvČesku.cz se ve video rozhovoru ohlédl za minulostí, ale také prozradil krásnou zprávu. "Pracujeme na druhém dítěti," svěřil pro ŽivotvČesku.cz sympatický Martin Zach.

Životní příběh Martina Zacha, který 24 hodin po fenomenálním vítězství v soutěži krásy ochrnul, zaujal celé Česko. Jen málokdo dokázal vstřebat, jak se radost z úspěchu může rychle proměnit v tragédii.

Poté, co vítěz Muže roku z roku 2009 skočil do rybníka Kačák ve Vrchlabí, otočil se mu život naruby. Hloubka vody v místě dopadu měla okolo dvou metrů. Dopadl bohužel hlavou na dno. Poranil si páteř a následně musel být vrtulníkem transportován do královéhradecké nemocnice. Lékaři bojovali o jeho život, následky nešťastného skoku do vody zná každý - ochrnutí a invalidní vozíček. Martin Zach se ohlédl do smutné minulosti a popsal, co se dělo pod hladinou, když nešťastně dopadl do vody.

"Co mně po dopadu na dno běželo hlavou? Tak jsem nevěděl, co se vlastně stalo. Jediné, co jsem věděl, že jsem se celý přestal hýbat. Po nárazu jsem otevřel oči, věděl jsem, že jsem se dostal nad hladinu, kde už byl kamarád a řekl jsem mu, že se nemohu hýbat, ať mě otočí," zavzpomínal vítěz soutěže krásy z roku 2009 pro ŽivotvČesku.cz, který je dnes pyšným otcem syna Adriana, jehož vychovává s půvabnou manželkou Martinou.

Martin i přes svůj handicap stále sportuje a dokonce podniká. V současnosti ale plánuje se svou osudovou ženou druhého potomka. "Snažíme se o to, tak snad to všechno dopadne dobře. Pro vozíčkáře je to v tomto ohledu složitější," dodal Martin Zach pro ŽivotvČesku.cz a více se rozpovídal ve video rozhovoru.

Martin kvůli kvůli nešťastnému skoku do vody ochrnul
Martin kvůli kvůli nešťastnému skoku do vody ochrnul
Foto: Se svolením Martina Zacha

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.