13 dnů v karanténě a pozitivní druhý test. Zhubnul jsem už asi 5 kilogramů, říká Jan Hamáček

Jan Hamáček
Jan Hamáček
Foto: Michal Protivansky/CNC / CNC / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 11. 2020

Před necelými dvěma týdny test vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (41) potvrdil nákazu koronavirem. Testovat se nechal po setkání s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem. Aktuálně je stále v karanténě, druhý test mu ukázal opět pozitivitu. "Odhalil vysokou virovou nálož v těle," řekl pro ŽivotvČesku.cz ministr.

"První příznaky jsem pocítil v neděli večer 18. října. Následně ve středu mi vyšel pozitivní test. Šlo o pocit lehkého nachlazení. Teplotu ani horečku nemám. Je to takový klasický pocit, kdy má člověk trochu rýmu a trochu kašel, do toho bolest hlavy a bolest za očima. Pomáhá mi brufen. Člověk pořád spí. A k tomu celková únava. O lehkou chřipečku, jak se říká, nejde. A to mám lehký průběh nemoci," řekl pro ŽivotvČesku.cz ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu, jaký má průběh onemocnění u něj.

Jan Hamáček měl pozitivní i druhý test, proto dál musí zůstat v karanténě. Celkem má za sebou 13 dnů v izolaci. Navíc test odhalil, že v těle má poměrně vysoké množství viru. Snad jediné, co je mírnou radostí v nelehkém stavu, že shodil přibližně pět kilogramů na váze.

"Že jsem zhubnul, jsem poznal na oblečení. Na kalhotách a zejména na pásku," upřesnil ministr Hamáček, který jako doporučení od lékaře dostal jíst vitamíny, doplňovat tekutiny a odpočívat. Pokud by u něj nastala změna stavu, okamžitě má kontaktovat lékaře.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.