19 let v manželství. Helena Vondráčková a Martin Michal prožívají hrdě lásku s bolestí. Osudový muž zpěvačky popsal, čím si společně prošli

Helena Vondráčková s manželem Martinem Michalem
Helena Vondráčková s manželem Martinem Michalem
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 2. 2022

Mít dobré manželství je v dnešní době někdy považováno téměř za umění. Jednou z celebrit, která je v tomto oboru opravdovým šampionem, je bezesporu zpěvačka Helena Vondráčková (74), která se svým manželem, podnikatelem Martinem Michalem (62), oslaví již 19. výročí svatby. Pro ŽivotvČesku.cz zpěvaččin muž prozradil, jak budou slavit a jak vnímá roky jejich soužití. "Každoročně slavíme s nejbližšími přáteli," prozradil.

Oslava úctyhodného 19. výročí od svatby letos proběhne ve stejném duchu, jako v letech předchozích, nepočítáme-li oslavu v pandemii, která se pochopitelně bohužel musela obejít bez společnosti. Pro ŽivotvČesku.cz Martin Michal popsal, co s manželkou mají v plánu. "My to máme tak, že slavíme s nejbližšími přáteli, vždy uděláme společnou večeři. Tentokrát to proběhne 21. února, bude nás asi 15. Posedíme a dáme si něco dobrého," popsal šťastně ženatý muž, pro kterého je manželka Helena Vondráčková doslova bohyní.

Zpěvačka se svým osudovým mužem uzavřela sňatek přesně 22. února 2003 a dlouhé roky spokojeně žijí v obci Řitka v okrese Praha-západ ve Středočeském kraji, asi 26 km jihozápadně od centra Prahy. I po dlouhých letech ve svazku manželském mluví Martin Michal o své osudové ženě jen v superlativech. "Helena je úžasná ženská, hodná, skromná, pracovitá, prostě nej ženská, která se tu vůbec nachází. Navíc k ní vzhlížím jako k obrovské megahvězdě a hrozně si jí v tomto směru vážím. Pro mě je umělecká modla," nešetřil slovy chvály Martin Michal, který se netají tím, že obzvlášť první roky jejich vztahu byly hodně náročné, především kvůli tomu, že rodina jeho ženy jej nepřijala právě nejlépe.

"Bylo to těžkých 19 let, ne mezi námi, ale s tím okolím, které se nás snažilo rozeštvat. A těch lží, které jsme museli vyslechnout, to byla hrůza. Ale to nás drželo spolu, dali jsme to a určitě to dáme ještě dál," řekl pro ŽivotvČesku.cz Martin Michal, který nikdy nepochyboval o tom, že Helena je láskou jeho života a hodlá s ní zůstat až do smrti.

Brali se před 19 lety na hradě Karlštejně, který je pro Helenu Vondráčkovou velmi důležitý. Natáčela zde totiž svůj velký filmový hit »Noc na Karlštějně«, který se v Čechách dodnes těší velké popularitě. Za svědky byli manželům v jejich velký den někdejší ředitelka Linky bezpečí a manželka bývalého ministra obrany Zuzana Baudyšová a šéf fotbalového klubu Amfora Petr Salava.

Jejich vztah dvojici rozhodně nezevšedněl, naopak se spolu nenudí a stále jsou velmi aktivní. Rádi pobývají například na hausbótu na Slapech a v loňském roce si společně pořídili štěně, německého ovčáka jménem Jessi. "Nedá příležitost k tomu, abychom jakkoli zaháleli," uvedla pro ŽivotvČesku.cz šťastná panička před časem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.